Valódi androidos tabletté válik a Nook

2013.05.03. 09:37

A Barnes & Noble úgy döntött, hogy megnyitja a Nook HD és Nook HD+ tabletjeit a Google Play előtt. Ez azt jelenti, hogy a felhasználók az összes androidos alkalmazás közül válogathatnak. Hatalmas változás ez a Nook tulajdonosainak, mert eddig az Amazon Kindle-hez hasonlóan zárt volt a rendszer.

Az alkalmazásokon kívül a hivatalos Google-appokat is megkapják a felhasználók, a Gmail, Google Maps, YouTube a frissítéssel kerül majd a tabletekre. Ezen kívül a Play Music alkalmazást is feltelepítik, és a Chrome lesz az alapértelmezett böngésző.

A lépés célja, hogy felpörgessék a Nook eladásait. A Nook sokáig a cég húzóága volt, de a fejlesztések és a marketingköltségek miatt vége lehet a sikersztorinak. Ezekre azért volt szükség, hogy lépést tudjanak tartani az Amazon és az Apple diktálta tempóval. Néhány hete felmerült, hogy a Barnes & Noble megválhat az üzletágtól, mert nem úgy teljesít, ahogy azt elvárnák.



  • Hírek
  • Hírek