Egy kis betekintést kaptunk a Google működésébe: a 157. szürkeárnyalat volt az, amit jónak találtak a most bejelentett Home Mini asszisztens burkolatára. Van olyan, hogy emberek színekre OCD-sek?
Egy icipici kamera, Google Clips néven. Akkor fotóz, ha a mesterséges intelligencia benne úgy látja, hogy érdekeset lát. Milliónyi privacy-aktivista kiált fel a távolban, aztán halotti csend lesz. Mindezt 249 dollárért.
Élő bemutató a színpadon, angolul beszél az egyik fél, svédül a másik, és a Google szinkrontolmácsol a kettő között. Ez már majdnem olyan, mint a bébelhal a Galaxis Útikalauzban.
És csak a Google Buds nevű vezeték nélküli fülhallgató kell hozzá. 159 dollár. Az azért nem olcsó.
Beleépítették az asszisztenst az új Pixel Buds fülesbe, adhatunk neki parancsokat, mintha egy képzelt barátunkkal beszélgetnénk az utcán, és akár különféle nyelveken is szólhatunk hozzá, ez pedig lefordítja.
Hogy a Daydream VR-szet újdonságait azzal kezdik, hogy új színekben kapható. Ugorjunk.
A sima modell 649, az XL 849 dollártól indul. Hol vannak már a régi szép idők, amikor a Nexus 4-et még 300 dollárért utánunk dobta a Google! Mondjuk az iPhone-nál így is olcsóbb, és a Google-nek valószínűleg ez a legfontosabb.
Ennyi fotót csinálnak átlagban a Pixel-felhasználók, és ha iPhone-juk lenne, az alap iCoud tárhely 3 hónap alatt betelne vele. Tiszta szerencse, hogy a Google végtelen tárhelyet ad a fotóknak!
Egy New Orleans-i útifilmet mutatnak, amit kizárólag Pixel 2 prototípusok kameráival forgattak, mindenféle plusz trükközés és utólagos színjavítás nélkül. Nem rossz na, nem rossz.
MACHINE LEARNING! - vezeti fel a választ a színpadon Mario Queiroz, és egyáltalán nem lepődik meg senki. A Google-nél valószínűleg a kiskertben a paradicsom is a gépi tanulástól pirosodik.
Teljesen új autofókusz mechanizmus van a Pixel 2 kamerájában, és egy lencsével is meg tudja oldani a mélységélesség szimulálását, némi gépi tanulás bevetésével. Elképesztően kíváncsiak vagyunk rá, hogyan működik.
A DxOMark tesztelte a hardvert, és a Google ezzel megint odacsapott mindenkinek. Eddig tartott az iPhone 8 sikere.
Akármit is jelent ez, állati jól hangzik. De mi a fenét jelenthet?
A Google is megtalálta a maga közönségkedvenc matricáit a kiterjesztett valósághoz: ocsmány fejű szörnyek, mosolygó kávéspoharak lehetnek a rajzolt barátaink az AR-ben.
Az új iPhone-ok AR-trükkökkel villogtak, naná, hogy a Pixelek is. Mondjuk már rögtön az első mondatban megvillantott Lego és League of Legends kenterbe veri, amit az Apple mutatott. Aztán jön egy Stranger Things-játék, az azért elég felejthetőnek tűnik.
Ez nem egy hardver, hanem egy app, ami az összes Pixelre jön majd, és a kamerára alapoz - olyasmiket tud, hogy valamit megmutatsz a kamerának, a Lens meg felismeri, mi az. Mondjuk borítóról felismer egy könyvet, és letölthetjük rögtön ebook formában, és hasonlók. Vagy lefordítja az idegen nyelvű feliratokat. Vagy felismer egy falragaszon egy emailcímet, és rögtön írhatunk oda levelet.
A demóban elég volt azt mondani neki, hogy "haza akarunk menni", erre több mindatban válaszolt, hogy
Elsőre egy kicsit rémisztő, de biztosan hozzá lehet szokni.
Meg kell szorítani a telefont az éleinél, és erre van rákötve egy csomó funkció. Állítólag tokon keresztül is működik.
Faltól falig ér, OLED, hatalmas, és mindig be van kapcsolva.
Pixel 2 és Pixel 2 XL.
És pont úgy néznek ki, mint a 43215634-szer kiszivárgott fotókon!
Full HD OLED kijelző 100 000 : 1 kontrasztaránnyal. Fordítom magyarra: szép lesz a képe.
Plusz egy százas a toll. A túlköltekezés egyelőre nem fenyeget minket, mert a Google Play Áruházban csak néhány országban lesz kapható.
Az nálunk vajon mennyi lesz? 300 ezer? 350?
Miután a Microsoft Surface, a Samsung Galaxy Note és a Lenovo Yoga Book is megmutatta, hogy a számítógép és a toll kombinációja jó dolog, a Google is beszállt a buliba. Ez a toll 10 ezredmásodperces válaszidejű, 60 foknyi dőlést és 2000 nyomásszintet érzékel.
Ami egy Chromebook notebook, csak kicsit felturbózva. 12,3 collos, 10 milliméter vastag, egy kiló - vagyis nagyon könnyű. Tabletté változtatható a billentyűzet hátrahajtásával, és határozottan jól néz ki. Intel i5-ös és i7-es processzorokkal szerelik, és most kezdtem kicsit félni az árától.
A Chromebookok ugye a folyamatos netkapcsolatot szeretik, a Pixelbook még olyat is tud, hogy ha leesik a wifiről, automatikusan elkezdi használni a telefonunkét.
Arra a kijelentésre, hogy ez az első átalakítható gép, amit kimondottan tabletként való használatra is felkészítettek. A Microsoft nagyjából erre építette fel az egész Windows 10-et.
Na, végre egy rendese bejelentés! Chrome OS fut rajta, Google Asszisztens, 10 millimméteres és 1 kilogrammos.
Egy bazi nagy okoshangszóró, brutál hanggal, és persze a szokásos digitális asszisztenssel. Mondjuk az, hogy tíz perccel a Mini után jelentik be, köröket ver az Apple-re, ami ugyanezt az evolúciót az iPadeknél úgy 3-4 év alatt vitte csak végig.
A 399 dolláros árcédula azért kicsit erős.
A Home Max a legnagyobb asszisztenssel felszerelt hangszóró, és folyamatosan figyeli a környezetet, hogy ahhoz alkalmazkodva játssza le a zenét. Reggel halkabban, a mosogatógép duruzsolását észlelve hangosabban. De vajon mennyi adatot gyűjt be és küld haza a szerverekre arról, hogy mi történik a környezetében? Ezt értékesítik majd a hirdetők felé?
Mondja a Home egy demóban. A szülők imádni fogják, a gyerekek rühellni.
Eddig elég nyomasztóan a Google Asszisztens körül forog a bemutató egyébként.
A lakásokosító Google Nest készletében már egész sok kütyü van, például intelligens kamera és bejárati csengő. Az utóbbi egészen hajmeresztő képességekkel rendelkezik, például felismeri a haverokat, és rögtön arról értesít minket, hogy ki érkezett. De vajon hogyan (vagy inkább: milyen gyorsan) fogják betanítani a helyi rendőr és az adóellenőr arcára?
Az ötödik színpadra lépő Yoky Matsuoka, a Nest okostermosztátról beszél. Ez Magyarországról annyira nem tűnik izgalmasnak, de azért jegyezzük meg, hogy eddig volt két indiai, két nő, egy japán, és csak egy fehér férfi. Még hogy a Szilícium-völgyben elnyomják a kisebbségeket!
A család összes tagja külön beszélgethet vele. Vagyis a benne lakó Google Asszisztenssel. Ami egyébként több mint 100 márka több mint 1000 termékében is ott van már.