A W32.HLLW.Deadhat és a Doomjuice most befészkeli magát az ilyen "nyitva hagyott" rendszerekbe. A Deadhat első dolga, hogy letörli a Mydoomot, de ezt nem felebaráti szeretetből teszi, hanem hogy a helyére lépjen, és átvegye a teljes irányítást a fertőzött gép felett, írta a ZDNet.
Megkezdi a kutatást
Ennek során saját magát másolja be a gépen esetleg telepített Soulseek fájlcserélő dossziéjába illetve a hálózaton megosztott könyvtárakba. A Deadhat emellett újabb hátsó bejáratot nyit, amelyen át további kártevő alkalmazások és távoli parancsok érkezhetnek a gépre.
Ezeken felül az új féregvírus automatikusan megkezdi a MyDoom által megfertőzött további számítógépek felkutatását, hogy ezek felett is átvehesse az irányítást.
Egy újabb jelentkező
A Mydoom által fertőzött számítógépek még mindig igen maga száma miatt abból kell kiindulni, hogy a Deadhat nem az egyetlen próbálkozás a tárva-nyiva álló számítógépek manipulálására, figyelmeztettek hétfőn szakértők. Ennek megfelelően máris felbukkant a Doomjuice, amely szintén a Mydoom által nyitva hagyott 3127-es portot támadja.
A Deadhat-tel ellentétben a Doomjuice nem törli le a Mydoomot, hanem párhuzamosan működik vele. Emellett azonnal DoS-támadást indít a www.microsoft.com ellen. A brit Netcraft meglátása szerint hétfőn a Microsoft szerverei emiatt voltak nehezen elérhetőek.
Már vannak frissítések
A Doomjuice emellett javítani próbálja a MyDoom.A féregvírus túlélési esélyeit, és további könyvtárakba menti el annak forráskódját. A fentieken kívül a Doomjuice további károkat nem okoz, így nem nyit újabb hátsó ajtót és nincs saját keyloggere sem.
Várhatóan további féregvírusok készülnek majd, amelyek a Mydoom "sikeréből" akarnak profitálni. A legtöbb vírusirtó cég már frissítette az antivírus-adatbankját, hogy a frissítés letöltése után a felhasználók gépe a Mydoom utódainak próbálkozását is ki tudja védeni. A Microsoft szintén frissítette a saját fejlesztésű Mydoom-eltávolító eszközét.