A lap meg nem nevezett forrásokra, illetve a banki szervezetből kikerült jelentésekre hivatkozva azt írja, hogy 2007 szeptembere óta legalább hat, különböző helyekről érkező sikeres betörés zajlott le, és legalább 18, de akár 40 szerver is érintett lehet. Azt nem tudni, hogy a behatolók pontosan milyen adatokhoz férhettek hozzá.
Legalább két támadás Kínából indult, azonos IP-címcsoportról, ezek közül az elsőről az FBI tájékoztatta a Világbank illetékeseit. E támadás során a Fox News szerint az elkövetők legalább hat hónapig teljes hozzáféréssel rendelkeztek a WBG johannesburgi számítógépes rendszeréhez. Körülbelül ugyanebben az időszakban egy másik visszaélés is zajlott a washingtoni központban, a tudósítás szerint a külsősként bedolgozó indiai Satyam Computer Services érintettségével: vagy a Satyam egyik beszállítója, vagy a cég egyik munkatársa fertőzött meg néhány számítógépet egy olyan billentyűzetfigyelő programmal, mely ismeretlen helyre továbbította a megszerzett adatokat. Ez utóbbi eset kapcsán a Világbank azonnal megszakította kapcsolatait a Satyammal, India egyik legnagyobb IT-szolgáltatójával, akikkel 2003 óta álltak szerződésben.
A riport szerint ezek után is több támadás zajlott le júniusban és júliusban, melyek a Világbank biztosítási szervezeti egységének hálózatát célozták meg. Egy magát megnevezni nem kívánó belső forrás szerint a crackerek a számítógépes rendszer feltérképezésére használták fel a támadásokat. Ekkoriból való az a emlékeztető is, amelyet a Fox News megszerzett, és amely arról számol be, hogy legalább 18 szerver kompromittálódott, köztük öt olyan, melyek bizalmas adatokat tartalmaznak. Megemlítik azt is, hogy a támadók valószínűleg az egyik vezető rendszergazda jelszavával juthattak be. A lap közöl egy belső hírlevelet is, mely a biztonsági intézkedések megváltoztatásáról (például jelszóváltoztatásokról) szól.
A Világbank hevesen tiltakozott a riport után a Foxnál mondván, hogy tudósításuk hemzseg a valótlanságoktól és téves állításoktól, az eredeti szövegkörnyezetből kiragadott mondatoktól, és bár a behatolások tényét nyíltan nem tagadták, azt állítják, hogy nem kerültek ki a rendszerből bizalmas adatok.