- Tech
- Godmode
- pokémon
- nintendo
- videójáték
- nintendo switch
- rpg
- nyílt világú játék
- botrány
- grafika
- felháborodás
- gamer
- geek
Kitört a botrány az új Pokémon-játék miatt
További Godmode cikkek
- ByeAlex extrém karrierváltásba kezdett, erre senki sem számított
- Ez a kisvárosi horror olyan sokkoló, mintha Stephen King agyából pattant volna ki
- Ennél jobb hírt nem is kaphattak volna a Harry Potter-rajongók
- Folytatást kap minden idők legrémisztőbb űrhorrorja
- Kicsi, erős, hordozható: nagyon eltalálta gamereknek szánt tabletjét a Lenovo
Az Arceusban természetesen visszatér a Pokémon-játékokra jellemző, körökre osztott harcrendszer, ám a Pokémon 25. évfordulójára kiadott alkotásban ezúttal a nyílt világ felfedezése kerül a középpontba.
A Pokémon Legends: Arceust emiatt sok helyen hasonlították a Breath of the Wildhoz. Egy bizonyos tekintetben azonban a Nintendo újdonsága mindenképpen lemarad a japánok által a világ legjobb játékának tartott, 2017-es The Legend of Zelda-játékhoz képest: mégpedig a grafikát illetően.
Míg a PlayStation és az Xbox az új generációs konzoljaikkal azt célozták meg, hogy gyönyörűen kinéző és remekül futó videojátékokat hozzanak a piacra, addig a Nintendo a Switchcsel kicsit kakukktojás. Igaz, abból a fajtából, ami hiánypótló. A Nintendo Switchet ugyanis tévére is lehet csatlakoztatni, de ha úgy szottyan kedvünk, akár útközben is elővehetjük, hogy kézi konzolként használva játsszunk vele. A hibrid konzol sokoldalúságáért cserébe azonban a gamereknek kompromisszumot kell kötniük, hiszen a gép nem annyira erős, a játékok közel sem olyan szépek, mint egy PS4-es, PS5-ös alkotás mondjuk.
Az új Pokémon-játék kinézete még a legtürelmesebb rajongókat is kihozta a sodrukból. Sokan úgy fogalmaztak, hogy az Arceus olyan, mintha egy 2005-ös játékot kaptunk volna kézhez. A 60 dolláros árcédulával kapcsolatban pedig az a konszenzus született, hogy egyenesen vicckategóriába esik ennyit elkérni érte. Való igaz, hogy a grafika nem a legszebb, és a Pokémon Legends: Arceus világa sokszor emiatt is érződik üresnek és élettelennek. A helyzet azonban közel sem annyira tragikus, mint sokan állítják.
what really worries me with legends arceus is the graphics like new pokemon snap wasn't developed by game freak and it shows
— Lynel64 (@Lynel64) January 22, 2022
just look at the difference, don't get me wrong I'm hyped for this game but I feel like gf could have worked more on the visuals pic.twitter.com/9MR73wmYYd
Az biztos, hogy önmagában a szép grafika nem tesz egy játékot sem jóvá. A csúnyácska külső viszont olyan játékmenetet rejthet, ami odatapaszt a képernyő elé. A Pokémon Legends: Arceus esetében ez utóbbiról van szó. Egyrészt a történet is rettenetesen érdekes: a múltba kalauzol, egy olyan időbe, amikor az emberek és a pokémonok még nem éltek harmóniában, a zsebszörnyecskéket ugyanis mindenki félelmetesnek tartotta.
A Game Freak emellett ügyesen építette be az akciódús részeket a játékba: az Arceusban bármelyik pillanatban ránk támadhat egy megvadult pokémon, és akár a karakterünket is kinyírhatja, amennyiben nem vagyunk elég figyelmesek. A pokémonok hátára is felülhetünk, így könnyebb és gyorsabb az utazás földön, vízen, levegőben.
Az Arceusban ráadásul nem egy feltörekvő pokémonedző bőrébe bújunk, hanem egy felfedezőébe, akinek az a feladata, hogy összeállítsa a világ legelső pokédexét, és közben tanulmányozza a lényeket. Az idáig vezető út pedig teli van harccal, lopakodással és kalandozással.
Mi eddig néhány órát töltöttünk a játékkal, és ez alapján azon a véleményen vagyunk, hogy a játék végre elhozta azt a jellegű újítást a franchise-ba, amire már sokan vártak. A körítés nem a legszebb, de handheldben elviselhető, a játékmenet pedig annak ellenére is kárpótol, hogy a világ felfedezését folyton megszakítják a ránk erőltetett beszélgetős jelenetek. Van még mit fejlődni, de hátha az Arceus rángatja ki a gödörből az egy helyben toporgó játéksorozatot.
Rovataink a Facebookon