Nem CD-minőségű lemez
A Philips menedzsere arra figyelmeztette a másolásvédett CD-ket kiadó lemezcégeket, hogy a Philips a termék borítóján egyértelmű figyelmeztető feliratot követel meg. Eszerint "Ez a termék nem CD, nem nyújt CD-minőséget, és nem rendelkezik egy CD élettartamával."
Gerry Wirtz véleménye szerint a CD-lejátszó hibajavító képességeit nagyon igénybe veszik a másolásvédelmi eljárások. Idővel minden lemezen keletkeznek apró karcolások, melyek zavaró hatását normális esetben a hibajavítás képes kiküszöbölni.
Gyorsan romló felvételek
De ha ezt a funkciót már a kezdeteknél a végletekig kiaknázzák, a hangminőség gyorsan romlani fog. Néhány héttel a megvásárlás után már előfordulhat, hogy a lemezt egyáltalán nem lehet lejátszani. Még azokat az ügyfeleket is súlyos csalódás érheti később, akik most még a működőképes CD láttán azt gondolják, hogy nem érinti őket a probléma - véli a Philips managere.
Számítógéppel nem másolható
Az Európában a boltokba kerülő lemezeken néha semmi, máskor apró betűs felirat jelzi a másolásvédelmet: "Cactus Data Shield 200". A tel-avivi székhelyű Midbar Tech által kifejlesztett eljárás lényege, hogy a CD két kupac adatot tartalmaz.
Az egyik kupac adat maga az album, tizenkét dal hagyományos 16 bites trackek formájában. A másik kupac ugyanez az albumot tartalmazza igen erős digitális tömörítésben (30 MB a teljes album), és emiatt igen rossz 80 kbs-os minőségben.
Az asztali számítógép CD-meghajtója a lemez lejátszásakor automatikusan bezár minden másolásra alkalmas programot, és a rossz minőségű felvételt játssza le, ha egyáltalán.
Itthon is egyre több a másolásvédett lemez
A nemzetközi példákat követve a hazai kiadók is fokozatosan áttérnek a másolásvédett CD-k forgalmazására. Ezeket a lemezeket csak audio CD-játszóban lehet meghallgatni, számítógépen nem. Mivel minden ilyen lemezt külön címkével jelölnek meg, a kiadók nem számítanak arra, hogy bárki is pert indítana a lemezek másolhatatlansága miatt, mint ahogy Németországban történt.