Nem bíznak a lemezkiadókban
Tom Lewry ügyvéd szerint a program nem lesz túl sikeres, mivel az emberek nagy része valószínűleg nem szívesen töltené fel a személyes adatait a RIAA adatbázisába. Lewry szerint az emberek nem bíznak a lemezkiadók szövetségében, és ő senkinek sem javasolná a megállapodás aláírására való jelentkezést.
Lewry képviselte a bíróságon annak a négy diáknak az egyikét, akiket a RIAA áprilisban perelt be tizenötezer dollárra.
A RIAA tervezett adatgyűjtésére az Electronic Frontier Foundation jogvédő szervezet is felfigyelt. Jason Schultz, a szervezet jogi szakértője azért tartja kifogásolhatónak a megállapodást, mert nem világos, hogy a RIAA pontosan mire fogja felhasználni az összegyűjtött adatokat, ráadásul ez a szerződés még nem oldja meg a problémákat. Schultz szerint a RIAA-nak egyébként sincs is joga amnesztiát hirdetni, hiszen a kérdésben szintén érintett dalszövegírókat és zenei kiadókat nem képviseli.
A felhasználók nem támogatják
Damon Eckard független zenész szerint nem kell félni attól, hogy a felhasználók lemondanak a fájljaikról. Elmondása szerint ő igen sokféle zenével megismerkedett a fájlcserélő szolgáltatások segítségével, és ha tényleg megtetszett neki valami, akkor azt meg is vásárolta CD-n.
Jeff Thompson szintén nem venne részt az amnesztiaprogramban. Tudja, hogy a kalózmásolatok letöltése törvénytelen, de ő nem adja tovább a zenét másoknak, mondta a Wirednek. Ő Eckardhoz hasonlóan azért tölt le számokat, hogy új előadókat ismerjen meg, és ez alapján vásárol CD-ket. Thompson szerint a lemezkiadóknak jogszerű szolgáltatások kifejlesztésével kellene foglalkozniuk, amelyekkel jelentős bevételt szerezhetnének.