További Net cikkek
A Wired magazinnak nyilatkozó egyik alkalmazott szerint nincsen sok értelme várni egy hetet, és ezzel kockáztatni a végkielégítést, úgyhogy szinte mindegyikük az azonnali felmondást fogja választani. A cégben korábban már kétszer is voltak elbocsátások, legutóbb dolgozóinak csaknem 30 százalékától vált meg. A Napster hivatalos közlése szerint még nem indítottak csődeljárást a vállalat ellen, de egy céghez közeli forrás szerint valószínűleg ez lesz a következő lépés.
Viták a Napster eladásáról
Konrad Hilbers |
Az igazgatótanács tagjai szerint azonban Hilbers egyszerűen aprópénzre akarta váltani a jól csengő nevet és a kiterjedt felhasználói bázist. A nap folyamán a Bertelsmann képviselője is megerősítette, hogy az üzlet meghiúsult.
Nyolcvanmillió felhasználó
A Napstert 1999 decemberében perelte be az amerikai lemezkiadók szövetsége (RIAA), szerzői jogok megsértésére hivatkozva. Az ezt követő bírósági csatározásnak némi haszna is volt: felhívta a figyelmet az internethasználók ezirányú igényeire. Számos hasonló peer-to-peer szolgáltatás kezdett el hirtelen üzemelni: ilyenek például a Scour, a Gnutella, a Kazaa vagy a Morpheus, de egyik sem dicsekedhet akkora felhasználói táborral, mint amekkora a Napster-nek volt. A fájlcserélőt fénykorában 80 millió ember használta.
A Bertelsmann igazgatója, Thomas Middlehoff egy hónapja jelentette be, hogy a cég meg szeretné venni a Napstert. Hilbers tavaly váltotta az előző vezérigazgatót, Hank Barry-t a Napster vezetői székében. Hilbers vezetése alatt kezdtek tárgyalni a zenekiadókkal, és nyilvánosságra is hozták az új, biztonságos rendszerüknek bétaverzióját. Ennek végleges változatával még az év folyamán előálltak volna, ez a rendszer már legális fájlcserélést tett volna lehetővé.
A News.com információi szerint Shawn Fanning, a Napster megalkotója kedden szintén lemondott.