További Net cikkek
A Matáv elképzelései szerint az internetszolgáltatók a nagykereskedelmi áron vásárolt telefonos internetdíjcsomagot saját internetszolgáltatásukkal együtt, csomagban értékesítik majd tovább a felhasználóknak.
Új, száz órás díjcsomag
Számításaik szerint a havi 15 órás internetezés költsége így 2300-3500 forintról 2100-3000 forintra, a 40 órás internetezés költsége 6500-9000 forintról 5000-6200 forintra fog mérséklődni. A cég bevezet egy új, 100 órás díjcsomagot, amelynek 8750 forint a kiskereskedelmi ára, számításaik szerint az internetszolgáltatóktól ezt a csomagot 8750-9500 forintos áron lehet majd igénybe venni. A 100 órás csomag a 15 és 40 óráshoz hasonlóan hétköznap 16 órától éjfélig és hétvégén 7-24 óra között vehető igénybe.
Olcsóbb ADSL
Az ADSL elérés jelenleg 48 településen elérhető, és 52 újabb településen tervezik bevezetését - mondta el a vezérigazgató. Az ADSL ára is csökkenni fog: a 384 kilobit/másodperces elérés tízezer forintnál is olcsóbb lesz, a jelenlegi árakon pedig 512 kilobit/másodperces adatátviteli sebességet kapnak az előfizetők.
A UPC képviselője kérdésünkre úgy fogalmazott, egyelőre vizsgálják a helyzetet, és még nem döntöttek árcsökkentésről.
Kovács Kálmán a keddi távközlési kerekasztal-megbeszélések után elmondta, hogy az internetes díjcsökkenéssel kapcsolatban aláírták a Matávval a tavaly kötött állami támogatással kapcsolatos szerződés módosítását. A módosítás szerint a kormány a 15 és 40 órás csomagokhoz hasonlóan a 100 órás csomagot is percenként 77 fillérrel támogatja. Míg azonban a többi csomag esetében az állam és a szolgáltató egyaránt percenként 77 fillérrel támogatja a csomagot, a 100 órásnál azonban az állam csak 40 órához nyújt támogatást.
Kovács elmondta, hogy a hírközlési törvény módosítása ügyében május 15-re az összes lényeges pontban egyeztetni fognak az érintett felekkel. A törvényjavaslat azonban csak augusztus végére kerülhet a kormány elé.
Alternatív megállapodások várhatók
Polányi Sándor, a Vivendi vezérigazgatója az alternatív szolgáltatók alkotta Verseny Koalíció (Vivendi, Pantel, GTS-Datanet, Hungarotel, eTel, Elender, UPC) nevében elmondta: ezúttal is bebizonyosodott, hogy a kormányzati eszközök szükségesek a célok eléréséhez. A koalíció tagjai egyelőre nem módosították megállapodásukat a minisztériummal. Véleményük szerint nem az "egyszereplős verseny" koncepciója, illetve nem külön-megállapodások megkötése, hanem a valódi többszereplős piaci verseny elősegítése vihet közelebb az információs társadalom kiteljesedéséhez, és egyúttal ez eredményezhet érzékelhető árcsökkenést is.
Mivel kiemelten fontosnak tartják a ténylegesen többszereplős verseny és az alternatív cégek megerősödését, e cégek újabb tárgyalásokat kezdtek együttműködésük lehetséges formáinak kidolgozására. Polányi Sándor szerint szándékukban áll a kormány céljaival megegyező szerződést aláírni a minisztériummal.