A Gnome Foundation nem titkolt célja a Microsoft Office irodai alkalmazáscsomag megtorpedózása egy olyan ingyenes alternatívával, amely kezelését a csak hétvégénként passziánszozó hobbijúzer is könnyedén elsajátíthatja.
A Linux korlátai
A Linux szép eredményeket ért el a szerverpiacon, ahol például a webszerverek között igen előkelő helyet foglal el. Míg a szerverek 24 százaléka már behódolt a szabad forráskódú operációs rendszernek, az otthoni és az irodai számítógépek 88 százaléka továbbra is Windowst, 5 százalékuk pedig Macintosht futtat.
Üzleti és otthoni felhasználók körében csak elvétve lehet Linuxszal találkozni, mivel a Windows és az Apple jól bevált, ismerős, vonzó külsejű szoftvereit vagy nem lehet linuxos megfelelővel helyettesíteni vagy lehet, de a mezei júzer kifutna a világból, ha máshol jelennének meg az ikonok, mint ahogy azt megszokta.
A Gnome egyesíti a linuxos fejlesztőket?
A Gnome szabványok gyűjteményét egy nemzetközi programozókból álló csoport készítette el Miguel de Icaza vezetésével. A Gnome szoftver fokozatosan terjed linuxos/unixos körökben, és jó esélye van a fejlesztői környezetetként összefogni a programozó közösséget. Hamarosan a Sun is bejelenti, hogy a Gnome-ot kezelőfelületként fogja alkalmazni Solaris operációs rendszerében, ezzel is növelve az alá készülő alkalmazások piacát.
A linuxos fejlesztők szerint már az év végére elkészülhet egy sor olyan program, ami újabb tömegeket csábíthat át a microsoftos táborból. Az Eazel Corporation például azon dolgozik, hogy saját Nautilus nevű szoftverével egyszerűsítse a Gnome kezelőfelületét.
A nagy számítógépgyártók a LinuxWorld konferencián jelentik be sorra a Linux megerősített támogatását. A Hewlett-Packard beveszi "stratégiai operációs rendszerei" közé harmadiknak a Linuxot a Windows és a HP-UX mellé, az IBM ezentúl Gnome-mal felszerelt Linuxot is kínál hordozható Thinkpad gépeihez, csakúgy, mint a Compaq, amely iPaq kéziszámítógépeit szereli fel hasonló konfigurációval.