Drag and drop
A szoftver használata igen egyszerű, hiszen a rejtegetni kívánt állományokat csak meg kell ragadnunk, és bele kell ejtenünk a MonSafe szoftver ablakába. Ilyenkor a védett fájlok egy általunk létrehozott széfben tárolódnak, és a szoftver a korábbi helyüket többször felülírja, így onnan helyreállíthatatlanul törlődnek. Később a széfből néhány kattintással kivehetjük a fájlokat, amelyek vagy egy megadott mappába, vagy az eredeti helyükre kerülnek vissza. Ha a behelyezés óta átrendeződött a terep, a MonSafe a régi mappákat is létrehozza.
Egy gépen többen is használhatják a szoftvert, mivel a bejelentkezéshez szükséges titkosító kulcsot mindenki magával cipelheti flopin vagy usb memóriakulcson. A MonSafe kizárja a titkosítható fájlok sorából a rendszerfájlokat és futtatható fájlokat, nehogy tönkretegyük az operációs rendszert, vagy más szoftvereket.
Változó megoldás
A MonSafe által használt 3DES algoritmus egyébként úgy működik, hogy a szoftver először az egyik DES kulccsal rejtjelezi a fájlt, a másodikkal feloldja, majd az így keletkezett fájlt a harmadik lépésben megint az első DES kulccsal rejtjelezi.
Mivel a MonSafe minden fájl titkosításához egyedi 3DES kulcsot generál, ugyanazt a fájlt kétszer a széfbe dobva egymással nem egyező fájlképet kap, írja a vállalat ismertetője. Ha pedig két széfet készít, és mindkettőbe ugyanazt a fájl kerül, akkor a két széffájl szerkezete különböző lesz, mivel azokhoz is egyedi azonosítót generál. Így a jogosulatlan felhasználó nehezebben tudja visszafejteni a titkosítást, nehezebben férhet hozzá a védett információkhoz.
A szoftver személyes használatra szánt Personal változata tizennyolcezer forintba kerül, a vállalati Enterprise megoldás ára nagyban függ a felhasználók számától.