Programozási trükkök
Bár a felhasználók sok esetben joggal büntethetők, a programozók általában nem tehetnek arról, hogy a legális fájlmozgatásra alkalmas szoftvereikkel egyesek kalózhálózatokat építenek ki. A technológia betiltása meg egyszerűen képtelenség, legalábbis ezt próbálja bebizonyítani a Princeton Egyetemen dolgozó Edward W. Felten professzor az általa megírt TinyP2P fájlcserélő szoftverrel, amely csupán tizenöt soros, és konzolról, szöveges parancsokkal irányítható.
A szoftver rövidsége persze félrevezető, hiszen a TinyP2P külső programkönyvtárak segítségével működik. Persze a felhasznált összetevők egyike sem kifejezetten azért készült, hogy a fájlcserélést segítse, de a szoftver éppen ezzel mutatja meg, hogy a fejlett programozási nyelveken - jelen esetben Pythonon - elég könnyen összedobható egy p2p program.
A kiadók által kifogásolt fájlcserét tehát más feladatokra tervezett szoftvermodulok végzik, és a Slashdot fórumozói szerint a p2p technológia nem is létezik, csupán a számítógépek és a hálózatok alapvető képességeinek egyszerű és egyértelmű kihasználásáról van szó. Ha valamit nagyon be akarnak tiltani, valószínűleg a számítógéppel és az internettel kell kezdeniük.
Barátságos megoldás
Felten próbálkozását sokan kihívásként értékelték, és megpróbáltak még kisebb fájlcserélőt készíteni. A Matthew Scala által megírt MoleSter például csak 466 bájtos, és TCP kapcsolatot használ, de ezzel nyomába sem ér a Slashdot egyik fórumozója által publikált nulla soros p2p programnak, amely az "Átmegyek a szomszédhoz kölcsönkérni egy dvd-t" nevet kapta, és teljesen nyílt forráskódú.