További Szoftver cikkek
Két változata van a szoftvernek, a semmitmondó nevekből azonban csak annyit érdemes megjegyezni, hogy a MIDP 2 több grafikai elemet jelenít meg, mint a közönséges MIDP 1. Telepítésük roppant egyszerű: .jar kiterjesztésű fájlt a készülék memóriájába kell átmásolni, majd elindítani. Első futásakor a Mini elmagyarázza, hogy az internetezésért bizony fizetni kell majd a szolgáltatónak, és szükség lehet gprs vagy 3g előfizetésre. A kapcsolat beállítását a szoftver ellenőrzi, és a végfelhasználói szerződés elfogadása után elkezdhetünk böngészni.
Benne vagyunk a zsebekben
Természetesen kíváncsi voltam arra, hogy az Index.hu képekkel és villogó animációkkal teletűzdelt hatalmas címlapja miként jelenik meg a kollégáktól kölcsönkért mobilok kijelzőjén: az eredmény megdöbbentő volt. Az Opera Mini ügyesen elkerülte a fölösleges animációk betöltését, ugyanakkor megtartotta a cikkek képeit, és olyan jól oldotta meg a képek meg a szövegek elrendezését és méretezését, hogy mind a főoldal, mind a cikkek olvashatóak voltak.
Kezelőfelülete és beállítása szélsőségesen egyszerű, az induló oldalon rögtön Google-keresést lehet indítani, be lehet gépelni egy url-t, illetve az oldal alján megtalálható néhány korábban betöltött oldal linkje. Középkategóriás készülékeknél (Sony Ericsson K600, Nokia 6101) a megjelenítés minősége nagyjából ugyanolyan volt, a Nokiától kölcsönkért profi N70 kijelzőjén viszont sokkal jobb volt az összkép, ebben az okostelefonban azonban már van egy másik Opera böngésző, sokkal jobb, mint a Mini.
Túlságosan lebutították
A fejlesztők igazán átvehettek volna az okostelefonokon futó Operából néhány jó funkciót, például a tageket, amelyekkel meg lehet jelölni a szöveg kezdetét, és a weboldal későbbi betöltésekor automatikusan oda lehet ugrani, vagy a számgombokra kiosztott parancsokat, amelyekkel gyorsan elérhetők a legfontosabb funkciók. Bár vannak hibái, szakértők szerint a Mini jelentősége óriási lehet, mert széles tömegeket juttathat hozzá a valódi internethez, kicsiben.