- Tech-Tudomány
- tudomány
- technológia
- csendes-óceán
- földönkívüli
- vizsgálat
- csillagászat
- mesterséges intelligencia
- eredet
- asztrológia
Csillagközi objektumot kutatnak, amely a Csendes-óceánba zuhant
További Tech-Tudomány cikkek
Pápua Új-Guinea partjainál zuhant le egy csillagközi tárgy, melyről többéves vizsgálat után most megállapították, hogy földönkívüliek alkotása-e.
Egy csillagközi meteor felfedezése új kutatási határokat ígér
– írta Avi Loeb harvardi csillagász a csillagközi objektumról az esszéjében a The Debrief számára. Az objektumról ő és Amir Siraj elméleti asztrofizikus is talált feljegyzéseket, és a létezését, valamint földön kívüli eredetét azóta – évekig tartó tudományos bizonytalanság után – végre az amerikai kormány is megerősítette.
Az alapvető kérdés az, hogy vajon bármely csillagközi meteor egyértelműen mesterséges eredetű összetételre utalhat-e? Akkor talán néhány technológiai összetevő túlélné a becsapódást
– fogalmazott Avi Loeb.
Paradigmaváltást jelentő új műszer
Az objektum megtalálása és a felfedezés elismerése, amelyet CNEOS-2014-01-08-nak neveztek el a Csendes-óceánba való becsapódásának feltételezett dátuma miatt, egy új gondolkodásmódot vezethet be, „amelyben a Föld a hatalmas csillagközi objektumok halászhálójaként szolgál” – mondta Loeb.
A csillagász, aki a Harvardon egy mesterséges intelligenciával működő teleszkópot is bemutat, amely az ufók felderítésére készül, esszéjében megjegyezte, hogy ilyen visszakereső expedíciót „szippantó” mágnesek segítségével lehetne megvalósítani, amelyek a Csendes-óceán nagyjából 10 négyzetkilométeres területét vizsgálnák, ahol az objektum a feltételezések szerint landolt.
Az én álmom az, hogy megnyomjak néhány gombot egy működőképes berendezésen, amelyet a Földön kívül gyártottak
– tette hozzá a csillagász.
Ha a tervei megvalósulnak, akkor talán meg is lesz az esélye, hogy mesterséges földön kívüli tárgyakra bukkanjon – írja a futurism.