- Tudomány
- Ma Is Tanultam Valamit
- Tudomány
- TIL podcast
- Podcast
- betone
- tapasztó orsi
- balatoni jocó
- til podcast
Startol a Ma is tanultam valamit podcast
További Ma Is Tanultam Valamit cikkek
Eldördült a startpisztoly, indul az Index és a Betone közös podcastje, a Ma is tanultam valamit. A népszerű Index-rovat beszélgetős műsoraiban – ahogyan a Ma is tanultam valamit-cikkekben és -könyvekben is – mindenkit érintő hétköznapi kérdésekre keressük szórakoztatóan a tudomány válaszait.
A két állandó műsorvezető az összeszokott podcastpáros, Tapasztó Orsi és Jocó bácsi (Balatoni József). Orsi fizikus kutató és mentálhigiénés szakember, Jocó történelemtanár, és mindketten influenszerként is ismertek.
- Vajon miért áruljuk el – előbb-utóbb – a ránk bízott titkokat? Annyit elárulunk, hogy tudósok szerint az a titok, hogy nem szabad a jegesmedvére gondolni!
- De szó lesz a monogámiáról és a hűtlenségről, valamint a szerelem biokémiájáról,
- a notórius későkről, a csalfa időérzékről,
- a tükörről, a feledékenységről, a sziesztáról és arról,
- hogy az ember természeténél fogva agresszív-e, vagy sem.
A lényeg a kíváncsiság
Ilyen, mindenki életét alapvetően érintő kérdésekre keresi és ad választ a két műsorvezető péntekenként az Indexen. Elhozzák az aktuális tudományos kutatásokat, és több epizódba meghívják a téma legjobb szakértőit.
Mottónk az, hogy minél kíváncsibbak vagyunk, annál jobban értjük a világot!
És annál jobban érezzük magunkat benne. Ha szereted az értelmes kérdéseket és érdekelnek a közérthető, de nem pongyola és szórakoztató válaszok, ha szeretnél tanulni valamit ma is, úgy, hogy közben jól érzed magad, akkor kövesd a Ma is tanultam valamit podcastjét abban a lejátszóban, amelyikben jól esik.
Eddigi részek:
- „ Három ember csak úgy tud megőrizni egy titkot, ha kettő közülük halott” – Miért áruljuk el kényszeresen a ránk bízott titkokat?
- Almási Kitti a monogámiáról: Mindennap szembejön valaki, aki jobb nálunk
- Szórakoznak velünk, vagy nem tehetnek róla a notórius késők?
- Emberi látszükséglet, vagy csak ebéd utáni kajakóma a szieszta? A vendég, Dr. Purebl György pszichiáter, alváskutató, a Magatartástudományi Intézet igazgatója tiszta vizet önt a pohárba.
- Miféle tudatmódosító varázserővel bír a tükör?
- Mit ettek az ősemberek? Vegák voltak, vagy paleóztak? A vengég: Lichthammer Adrienn dietetikus, antropológus, a Semmelweis Egyetem oktatója.
- A szerelem bolonddá tesz – de miért múlik el másfél év múlva?
- Másként múlik az idő gyerekkorban, mint felnőttként. Na de mi történik? A vendég: Nádasdy Zoltán, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karának egyetemi docense, a Texasi Egyetem kutatója
Tanuljunk együtt valamit ma is!
Rovataink a Facebookon