Sarapova nyert, Szávay emelkedik

2008.04.14. 07:36
Az első helyen kiemelt orosz Marija Sarapova nyerte a 600 ezer dollár összdíjazású Amelia Island-i női tenisztornát, miután a döntőben két játszmában győzött a szlovák Dominika Cibulkova ellen.

Az első játszma elején egymástól vették el az adogatosákat, de utána fej fej mellett haladtak, így a szett rövidítésben dőlt el. Cibulkova már 4-2-re is vezetett, de két könnyű labdát is rontott, a végén 9-7-re Sarapováé lett a játszma.

A másodikban 2:1 volt az állás Cibulkova javára, amikor kisebb húzódás miatt rövid ápolást kért. Ezután igyekezett kevesebbet mozogni, a labdamenetek gyors befejezésére törekedett. Sarapova ettől kezdve uralta a mérkőzést, sokat mozgatta-fárasztotta ellenfelét.

Az orosz játékos az Ausztrál Open és a dohai verseny után idei harmadik WTA-tornáján nyert. Ebben az évben ő az első női teniszező, aki három viadalon bizonyult a legjobbnak.

Eredmények:

Bausch&Lomb Championship, Amelia Island (Tier II-es torna, 600 ezer dollár): Női egyes, döntő: Sarapova (1., orosz)-Cibulkova (szlovák) 7:6, 6:3. Női páros, döntő: Mattek, Uhlirova (amerika, cseh)-Azarenka, Vesznyina (fehérorosz, orosz) 6:3, 6:1.

Mint várható volt, Szávay Ágnes megint két helyet lépett előre, és már a 13. helyen áll a Sony Ericsson WTA Tour ranglistáján. Szávay ezen a héten Charlestonban játszik, 10. kiemeltként indul. Henin megőrízte vezető helyét, az eddig harmadik Jankovics az 5. helyre esett vissza. Csakvetadze Venus Williamsszel cserélt helyet. Az elődöntőbe jutott Davenport a 25. helyre lépett elő, 5 pozíciót javított. A magyarok közül Czink Melinda a 142. helyről a 133. helyre ugrott, viszont Arn Gréta a 126.-ról a 139.-re, Nagy Kira a 136.-ról a 141.-re zuhant.