Szávay kikapott Davenporttól

2008.04.12. 08:46
Nem jutott az Amelia Islanden zajló 600 ezer dollár összdíjazású női tenisztorna elődöntőjébe Szávay Ágnes, miután két játszmában vereséget szenvedett az amerikai Davenporttól. Sarapova csak nagy küzdelem árán győzte le ellenfelét. Két olyan versenyző is bekerült a legjobb négy közé, akik nem voltak kiemelve.

Nem sikerült Szávaynak az újabb siker, ami jelen formáját elnézve bravúr is lett volna. Az első szettben 3:3-ig fej-fej mellett haladtak, ezt követően Szávay elveszítette saját adogatását, ezek után az amerikai megnyerte az első szettet.

A második felvonásban ismét elhúzott Davenport 3:1-re, a magyar lány innen kapaszkodott vissza és 5:4-nél még játszmalabdája is volt az egyenlítéshez. Ezt hárította ellenfele, majd 6:6 után jött a rövidítés. Itt már elfogyott az erő Szávayból és 6-3-nál, első játszmalabdáját meg is nyerte az amerikai.

Összesen 87 perc alatt nyert. Davenport összesen 7 ászt ütött, és 83%-kal nyerte az első adogatásait. Összesen 82 pontot nyert, Szávay 71-et.

Nagy csatában nyert Sarapova is, ukrán ellenfele ellen. A több mint két és félórányi csatában Bondarenko nyerte az első szettet, innen állt fel az orosz. Cibulkova és Cornet révén két olyan versenyző jutott az elődöntőbe, akik előzetesen nem voltak a 16 kiemeltben. Cibulkova a 34., Cornet a 49. a világranglistán. Egymás ellen játszanak az elődöntőben, míg Sarapova Davenporttal meccsel.

Eredmények:

Bausch&Lomb Championship, Amelia Island (Tier II-es torna, 600 ezer dollár): Női egyes, Negyeddöntő: Sarapova (1., orosz)-Bondarenko (10., ukrán) 6:7, 6:3, 6:2, Davenport (16., amerikai)-Szávay (8., magyar) 6:4, 7:6, Cibulkova (szlovák)-Mauresmo (11, francia) 6:1, 7:6, Cornet (francia)-Razzano (13., francia) 6:4, 6:2.