Belefulladt a sárba a motokrosszverseny

2008.04.22. 07:23
Sártenger miatt intették le korábban a motokrossz-vb egyik hét végi futamát, egyet pedig el sem indítottak. A magyar Németh Kornél célba ért versenyén az MX1 kategóriában, és 12. lett.

Sárdobálásba torkollott a hétvégi motokrossz-vb-futam a katalóniai Bellpuigban. Az esőtől teljesen felázott pályán már az MX1 kategória rajtnál buktak néhányan, kérdés, hogy bárki is megúszta-e esés nélkül.

Pillanatok alatt mindenki sárbarnává vált, a versenyzőket nem lehetett megkülönböztetni egymástól. A gépek jól bírták a kihívásokat, gazdáiknak az egyik meredek ugrató jelentett problémát, amelyen csak néhányan jutottak túl első próbálkozásra.

Volt, aki háromszor-négyszer nekigyürkőzött, előfordult, hogy a csúcs közelében esett vissza motorjával együtt.

Az MX2 második futamán, amikor a legsárosabb volt a pálya, kénytelenek voltak korábban leinteni a versengést.

Az MX1-es Németh Kornél is ott volt Bellpuigban, első futamában a 12. helyen végzett, a következőt a rossz idő miatt már meg sem tartották.