Árpád
9 °C

Collinát is lecserélték a Zidane-Ronaldo meccsen

2004.12.15. 11:10
Kedden késő este Madridban, a Santiago Bernabeu-stadionban jótékonysági labdarúgó-mérkőzést rendeztek, amelyen Ronaldo válogatottja Zinedine Zidane legjobbjai ellen lépett pályára. Játszott rengeteg világsztár, Michael Schumacher például jobbszélső volt, míg a ralibajnok Carlos Sainz gólt is lőtt. A találkozó 4-4-re végződött.
A vasárnap esti Real Madrid-Real Sociedad mérkőzést félbeszakító terrorfenyegetés ellenére kedden késő este megrendezték a Santiago Bernabeu-stadionban azt a jótékonysági labdarúgó-mérkőzést, amelyen rengeteg világsztár lépett pályára Ronaldo és Zinedine Zidane csapatában. A meccset, amellyel a szegénységre akarták felhívni a figyelmet a UNESCO (Egyesült Nemzetek Szervezete) rendezte, melynek egyaránt nagykövete a brazil és a francia klasszis. A találkozó 4-4-es döntetlenre végződött.

Visszavonult sztárok is eljöttek

#alt#
Santiago Hernan Solari és Michael Schumacher
Pályára lépett a Real Madrid szinte összes játékosa, valamint - többek között - Santiago Canizares, Sergi, Roque Júnior, Christian Panucci, Edgar Davids, Fernando Torres, Juan Pablo Sorin, Tomas Rosicky, Albert Luque, Diego Tristán, illetve a már visszavonult Fernando Redondo, Emilio Butragueno, Paul Gascoigne, Davor Suker és Pedrag Mijatovics is. Sőt, autóversenyzők is elfogadták a meghívást, a hétszeres Forma-1-es világbajnok Michael Schumacher és a kétszeres rali-világbajnok Carlos Sainz is a futamgyőzelmeikre utaló mezszámban - 83, illetve 26 - futottak ki a pályára, míg a legnagyobb spanyol tenisztehetség, a volt Barcelona-klasszis Miguel Angel Nadal unokaöccse, Rafael Nadal a világranglistán elfoglalt helyének számát (46) íratta a hátára.

Barátságos játszadozás volt

A meccs valóban gála volt, a szokottnál jóval barátibb volt a hangulat. A 22. percben már 3-1 volt az állás, miután Zidanék közül Tristan kétszer, Raúl egyszer talált be, míg a másik oldalról Figo szerzett gólt. A gyerekkorában egy ideig futballistának készülő Schumacher Ronaldo oldalán kezdőként kapott lehetőséget jobbszélsőként, de néhány perc után kiderült, jobb, hogy az autósportot választotta. Még a félidő előtt beállt Carlos Sainz is, aki a Ronaldo lerántásáért befújt büntetőt értékesítette is a 45. percben. A meccset jól jellemzi, hogy a büntető előtt Solari, aki faltolta a brazil aranylabdást, viccesen ráfeküdt Realos csapattársára, majd Canizares-kapus átgyalogolt a jó húsban lévő klasszis hátán.

A 3-2-es félidő után 4-4-re végződött a találkozó, a Zidane-gárdából Hakan Yakin, míg a másik féltől Sorin, és Ricardo Costa talált még a kapuba. A gála játékvezetője az évek óta a világ legjobbjának számító olasz Pierluigi Collina volt, akit a 60. percben a spanyol Mejía Dávila váltott.

Nem szedtek belépőt, adakozni kellett

A "Mérkőzés a szegénység ellen" nevű összecsapáson Ronaldóékat három brazil mester, a válogatottat egyaránt világbajnoki címig vezető Mario Zagallo, Carlos Alberto Parreira és Luis Felipe Scolari irányította, míg a Zidane-ék kispadjára a francia Didier Deschamps és Luis Fernandez, valamint az olasz Marcello Lippi ült le.

A sztárparádéra nem szedtek belépőt, ugyanakkor a szervezők minden szurkolót adakozásra kértek, mivel az Egyesült Nemzetek Szervezetének fejlesztési programja számára igyekeztek pénzt gyűjteni. A tavalyi, bázeli találkozó bevétele megközelítette az egymillió eurót, ezúttal - a jelentések szerint - hatvanötezer néző volt a stadionban, bár sokkal kevesebbnek tűnt.

Ronaldo és barátai-Zidane és barátai 4-4
Ronaldo barátai: Casillas; Sergi, Roberto Carlos, Helguera, Roque Junior; Davids, Mauro Silva; Figo, Schumacher, Ewerthon; Ronaldo. Csereként álltak be: Valdo, Carlos Sainz, Mascherano, Yorke, Fernando Torres, Walter Samuel, Frey, Ricardo Costa, Sorin, Rossicky, Koller, Butragueńo, Bonfin, Gascoigne, Sun Xiang.
Zidane barátai: Cańizares; Salgado, Marchena, Panucci, Solari; Zidane, Redondo; Beckham, Luque, Raúl; Tristán. Csereként álltak be: Oliseh, De Pedro, Stankovic, Vukic, Ailton, Schumacher, Molina, Rafael Nadal, Pachón, Yakin, Lincoln, Suker, Mijatovic, Cavallero, Jankulovski, Manchev, Suazo, González.
Gólok: Tristán 4' (0-1), Raúl 8' (0-2), Figo 16' (1-2), Tristán 22' (1-3), Carlos Sainz 45' (11-es, 2-3), Yakin 70' (2-4), Sorin 73' (3-4), Ricardo Costa 84' (4-4).
Vezette: Pierluigi Collina (ITA) és Mejía Dávila (ESP).