CímlaponA rovat hírei |
Száznégy éve várt aranyérem - összefoglaló2004. 08. 23., 23:17 | Frissítve: 2004. augusztus 24., kedd 16:18
Fazekas Róbert a magyar olimpiatörténet második diszkoszvető-aranyérmét nyerte, Kővágó Zoltán a harmadik helyen végzett. A magyar férfi vízipólócsapat százszázalékos teljesítménnyel jutott a legjobb négy közé, ahol a német-orosz mérkőzés győztesével játszik. A női kézilabdázók kikaptak az esélytelenebb ukránoktól, így a világbajnok Franciaországgal kell megküzdeniük az elődöntőért. Férfi egyes asztaliteniszben - először az olimpiák történetében - nincs európai versenyző a dobogón.
Az olimpia tizedik napja után az Egyesült Államok és Kína huszonhárom-huszonhárom aranyéremmel vezeti az éremtáblázatot. Fazekas Róbert hétfői aranyérmével Magyarország - Görögország után, Hollandia előtt - a tizennegyedik helyen áll. Várakozáson felül szerepel a nyolc aranyérmet nyert - ebből négyet tornában - román olimpiai csapat.
A második magyar aranyérem atlétikában
Száznégy év után megszületett a magyar olimpiatörténet második aranyérme diszkoszvetésben. Az 1900-as párizsi olimpián Bauer Rudolfnak még elég volt 36,04 méter az első helyhez, 2004-ben Fazekas Róbertnek 70,93 métert, új olimpiai csúcsot kellett dobnia az aranyhoz. Kővágó Zoltán bronzérmes, Máté Gábor a 12. helyen végzett. Tízpróbában Zsivoczky Attila a 8. helyen áll, női kalapácsvetésben a három magyar versenyző nem jutott döntőbe. A húsz kilométeres gyaloglásban Füsti Edina a 44. lett. Az olimpia atlétikai éremtábláján az Annus Adrián kalapácsvető és Fazekas Róbert révén két aranyérmet nyert Magyarországot csak Svédország, az Egyesült Államok és Etiópia előzi meg.
Gál pontszerző helyen
Az athéni olimpia férfi ugrás döntőjében a selejtezőből a hetedik helyen bejutott Gál Róbert egy helyet javított helyezésén, így pontszerző helyen zárta az ötkarikás játékokat. "Rendkívül elégedett vagyok a hatodik hellyel, bár tudom, hogy ha nem lépek ki az egyik leugrásnál, akkor ötödik is lehettem volna" - nyilatkozta Gál a verseny után.
Egyből elődöntőben a férfi pólósok
A férfi vízilabdázók ha nem is magabiztosan, de utolsó csoportmérkőzésükön legyőzték Oroszországot, ezzel százszázalékos teljesítménnyel az elődöntőbe jutottak, ahol a Németország-Oroszország mérkőzés győztesével játszanak. A B-csoport legnagyobb szenzációját a németek szolgáltatták azzal, hogy az ausztrálok ellen elért döntetlennel biztosan ott lesznek a legjobb hat között. A házigazda görög együttes nagy meglepetésre két góllal legyőzte az olaszokat, akik kiestek. Görögország a négy közé került.
A világbajnok ellen játszanak a női kézilabdázók
A női kézilabdázókat meglepték az esélytelenebb ukránok, a mérkőzés végén átvették a vezetést, és megnyerték a mérkőzést. A Mocsai Lajos vezette válogatott a világbajnok Franciaországgal játszik az elődöntőbe jutásért. A negyeddöntő párosítása: Ukrajna-Spanyolország, Kína-Dánia, Koreai Köztársaság-Brazília.
Döntőben a négyesek
Jól kezdtek a magyar versenyzők a kajak-kenu versenyek első napján. A női és férfi kajaknégyesünk a döntőbe jutott: Kovács Katalinék a másodikak lettek a németek mögött futamukban, Storcz Botondék nyertek. Bejutott a fináléba a Kolonics György, Kozmann György kenukettes is az ezerméteres versenyben.
Nincs európai a férfi asztaliteniszezőknél Először nincs európai a férfi asztaliteniszezők dobogóján. Barcelona aranyérmese, Sydney ezüstérmes, Jan-Ove Waldner a negyedik helyen végzett, győzött a dél-koreai Rju Szeung Min két kínai versenyző, Vang Hao és Vang Li-csin előtt. A négy asztalitenisz-számban egyedül a férfi párosok harmadik helyét sikerült európainak, egy dán párosnak megszereznie. A női labdarúgótornán a Németországot legyőző Egyesült Államok és a svédek felett diadalmaskodó brazilok játsszák a döntőt. Nagy meglepetésre kiesett a szerb-montenegrói válogatott a férfi kosárlabdázók versenyéből, miután egypontos vereséget szenvedett Kínától. Az Egyesült Államok csoportjából a negyedik helyen jutott a negyeddöntőbe, ahol a spanyol válogatottal játszik a négy közé jutásért. |