A tévés apokalipszisek közül az egyik legfiatalabb a Falling Skies, amiben egy idegen flotta érkezik a földre, szétlőnek mindent amit érnek, majd ahelyett, hogy a módszeres pogromot tovább folytatnák, leállnak a maroknyi (amerikai) túlélővel baszakodni. A sorozatot Steven Spielberg nevével adják el, a főszereplője az a Noah Wyle, aki a Vészhelyzetben még Carter doki volt, itt viszont Tom, a hősies történelemtanár kopott bőrzakóját kapja meg, és a családját igyekszik egyben tartani.
Világvége faktor: tízes, se központi fűtés, se internet, se áram, se négyeshatos, mindenki koszos és fáradt, sőt, az egyik főszereplőnek még a haját is hagyják lenőni, ami az amerikai nézőknek az igazi apokalipszist jelenti.
Hogy az irodaház éttermében már nem volt idő rendesen átsütni a krumplit. Se.
˛@&#&#^˘
Ne...
Valójában nagyon is szeretem a szóvicceket. Tudom, rossz poén volt – mondhatni, tréfa –, remélem, senki nem vette komolyan, nem szeretném, ha ebből egy pun háború törne ki. Nézzétek el nekem, kedves kollégák, én már csak ilyen kis bohó vagyok, egy Bohó sapiens. Hahotáim sincsenek. Puns not dead. (Rohadt maják.)
azt hittem, a szabozé a pokolra jut, erre itt ül mellettem.
„Megyek mosogatni, pakolni, eddig vártam, hátha nem kell megcsinálni, mert a világvége úgyis felforgatja a lakást” – írta egy ismerős, kissé csalódottan.
késett a kajafutár. Rossz lesz így, örökké éhesen.
"Na, akkor nekiállok a heti terveknek" – mondja mellettem szomorúan Nagy Zoli kolléga. "És a szotyit is túl gyorsan ettem." Valahogy nem érzem ezt annyira tragikusnak a felsült coming outok napján.
„Nabazmeg, már egy normális világvége se. Elmúltnyócév” – érkezett az utolsó levél.