A Naprendszerben röpködő meteorok sebessége általában ugyanakkora, mivel – a Földhöz hasonlóan – azok is a Nap körüli pályán mozognak. A veszélyességüket a méretük határozza meg, és az, hogy hova csapódnak be. Bárhol is zuhan le egy meteor, ha elég nagy méretű, mindenképpen komoly katasztrófát okozhat, így csak egy föld alatti bunkerben lehet túlélni a becsapódást.
Egy masszív, vízálló építmény, ami extrém felszíni hőmérséklet ellen is véd, kibírhatja a támadást, feltéve, hogy a meteor nem pont oda csapódik be. Az atomtámadással szemben a meteorbecsapódás után nem marad radioaktív sugárzás, de a por miatt lehetetlen lesz lélegezni a felszínen, még akkor is, ha a hőmérséklet már visszaesett. A bunker szellőzőrendszerét emiatt érdemes szűrőberendezéssel ellátni.
Hogy az irodaház éttermében már nem volt idő rendesen átsütni a krumplit. Se.
˛@&#&#^˘
Ne...
Valójában nagyon is szeretem a szóvicceket. Tudom, rossz poén volt – mondhatni, tréfa –, remélem, senki nem vette komolyan, nem szeretném, ha ebből egy pun háború törne ki. Nézzétek el nekem, kedves kollégák, én már csak ilyen kis bohó vagyok, egy Bohó sapiens. Hahotáim sincsenek. Puns not dead. (Rohadt maják.)
azt hittem, a szabozé a pokolra jut, erre itt ül mellettem.
„Megyek mosogatni, pakolni, eddig vártam, hátha nem kell megcsinálni, mert a világvége úgyis felforgatja a lakást” – írta egy ismerős, kissé csalódottan.
késett a kajafutár. Rossz lesz így, örökké éhesen.
"Na, akkor nekiállok a heti terveknek" – mondja mellettem szomorúan Nagy Zoli kolléga. "És a szotyit is túl gyorsan ettem." Valahogy nem érzem ezt annyira tragikusnak a felsült coming outok napján.
„Nabazmeg, már egy normális világvége se. Elmúltnyócév” – érkezett az utolsó levél.