Döntött az óbudai képviselő-testület, pályázatot írnak ki a létesítésre és az üzemeltetésre.
Online kérdőívek kitöltésével lehet véleményt nyilvánítani, de a későbbiekre kitelepülő tervezési beszélgetéseket is tervez a fővárosi vezetés.
A húsvéti korlátozásokhoz hasonló intézkedéseket hoztak Budapesten és környékén is.
A koronavírus-turizmus sokkolt egy sor kisvárost és kirándulóhelyet. Megnéztük, hogy védekeznek a népszerű fővárosi és Budapest környéki célpontok, hogy tudja, hova ne utazzon.
Az elmúlt hat évben többet hallottunk a mobilgátról és a hullámtér szövevényes helyzetéről, mint az evezős-nyaralós, fövenyes családi idillről. Sodrás, harmadik rész.
A Lánchíd felújítása, a Római-parti gát, helyi védettség alá kerülő közvécék, új utcanevek a fővárosi közgyűlés szerdai ülésének napirendjén.
A Duna menti sétányon gyakorlatilag minden fát megjelöltek piros festékfolttal. Kiderítettük, miért.
A római-parti árvízvédelmi beruházás előkészítése miatt kiöblítik az észak-budai főnyomóvezetéket.
Elkészült a Fővárosi Közgyűlés alakuló ülésének napirendje: érdekegyeztető tanácsot hoznak létre, leállítják a római-parti mobilgát építését.
A Római-part környéki árvízvédelmi rendszerre és környezetére 6 milliárdot költ a főváros, de a vitás részekre nem épül mobilgát egyelőre.
Választási kampányban egész jó ötletei támadnak a Főkertnek. A lakosság válogathat a palettáról.
Óriási piros pont lehet Budapestnek, ha a tesztnap után jövőre tényleg lesz szabadstrand a Rómain. Szombaton tömve volt a part.
Egyetlen napra újra meg lehet mártózni a vízben Budapest utolsó természetes dunai partszakaszán.
Szombaton fürdőzéssel tüntethet azért, hogy 46 év után újra lehessen strandolni a pesti Dunában. Leteszteltük a helyszínt és megtudtuk, milyen a vízminőség.
Óriási sportberuházás miatt szűnik meg a tavalyi nyár egyik legnépszerűbb szabadtéri helyszíne, a Valyo Kikötő. A szervezők szerint Budapesten túl kevés a szerethető hely a Duna mellett.
Az EP-választással egy időben szeretné ezt.
Az önkormányzat támogatja a civil kezdeményezést, már csak jogszabályt kell módosítani, mert a Dunában Budapesten tilos fürdeni.
Közmeghallgatást tartott a főváros a hangos repülők, a Városliget és a Római-part kérdéseiben. A válaszok mérsékelt sikert arattak.
Két kilométernyi vasbeton árvízvédelmi fal épül a már meglevő pünkösdfürdői töltésen, 13 árvízkapuval.
De arról, hogy megépítik-e a gátat ott, csak azután döntenek, ha továbbtervezték és tudják, mekkora kártalanítási összeggel jár.
Ennek a metrómegállónak az akadálymentesítésén gondolkodik a főváros Tarlós István szerint.
A parti mobilgát ellenzőit is magában foglaló grémium március végéig tanakodhat, aztán döntenek.
Amit viszont akarnak: nyugodt, családi rekreációs helyszínt a természetben. Óbuda megvonta a névhasználati jogot a zsidózó egyesülettől.
Döntött a közgyűlés: a partszakaszt bezáró két patakon kiépítik az árvízvédelmi műveket, a parti nyomvonalról még mehet a vita.
A volt környezetvédelmi államtitkár szerint Tarlós István azzal tehetne a legtöbbet, ha teljesen kivonulna a gátügyből.
Ha a vita vége az lesz, hogy a Nánási úton kell megépíteni, akkor majd el fog gondolkodni.
De csak a part két végén Dunába torkolló két pataknál. A gát nyomvonala még bizonytalan.
Rovataink a Facebookon