Még nem hallgatta ki Rejtő E. Tibort a rendőrség
További Belföld cikkek
- Feljelentik Gulyás Gergelyt és Lánszki Regő államtitkárt
- Szájer József: A politika bizalmi műfaj, és ezt a bizalmat én eljátszottam
- Tarjányi Péter: Nem gondolnám, hogy Oroszország a békére törekedne
- Milliárdokat érő luxusrepülő jelent meg Ferihegyen, elindultak a találgatások
- Egy testvérpár különös közéleti összefonódásai – Kicsoda Magyar Péter öccse?
A rendőrség a gyanúsításon túl egyetlen kérdést nem intézett Rejtő E. Tiborhoz, és egyetlen felajánlott bizonyítási eljárást sem folytatott le, jegyezte meg Kollár.
A rendőrség levele
A rendőrség gyanúja szerint a K&H Bank vezérigazgatója, Rejtő E. Tibor úgy segítette Kulcsár Attilát, hogy 2001. július 3-án - hatáskörét túllépve, a bank belső szabályzatát megszegve - utasítást adott a bank brókercége, a K&H Equities Rt. alkalmazottainak arra, hogy Kulcsár Attila ügyfeleinek ne küldjenek számlájuk egyenlegéről kimutatást, mert azokat az ügyfelek kapcsolattartójukon - Kulcsár Attilán - keresztül veszik át.
Ezzel Rejtő E. Tibor a gyanú szerint elősegítette, illetve lehetővé tette, hogy Kulcsár Attila a bank munkatársai és ügyfelei előtt leplezni és így folytatni tudja a bűncselekmények elkövetését.
Az üzenet szövege a következő volt: "Az alábbi számlaszámú ügyfelek részére semmilyen értesítés kiküldése nem lehetséges, kizárólag személyesen veszik át a kapcsolattartóján keresztül. Kulcsár Attila." Az üzenethez egy excel-fájlt csatoltak, "ügyféllista" elnevezéssel. A kinyomtatott elektronikus üzeneten kézírással szerepelt a "Rendben" kifejezés és Rejtő E. Tibor szignója.
Az ügyvéd cáfol
Az ügyvéd szerint az üzenet nem tartalmazza, hogy nem kell értesítést készíteni, és azt sem, hogy az értesítést csak Kulcsár Attila készítheti. Nem tartalmazza, hogy önálló nyilvántartási rendszert vezethet Kulcsár Attila és nem jelenthette az írás azt sem, hogy nem kellett volna ellenőrizni Kulcsár Attila tevékenységét.
Ez nem "menlevél", a banki gyakorlatban elterjedt úgynevezett hold mail-nek minősül, amelyben mindössze arról volt szó, hogy az ügyfelek nem postán, hanem kapcsolattartójukon keresztül vették át az értesítőjüket, tette hozzá az ügyvéd.
Az üzenetet nem Rejtő E. Tibor címéről küldték, nem neki volt címezve, és ő ilyeneket nem szokott egyébként sem aláírni. Ha utasítást ad, akkor azt fejléces papírra írja - tette hozzá az ügyvéd. A védő megemlítette, az e-mail üzenet alkalmatlan arra, hogy a gyanúsításban megjelölt megtévesztés megvalósuljon, vagy a gyanúsításban megjelölt cselekményt elősegítse.
A rendőrök három hetet vártak
Az ügyvéd elmondása szerint augusztus 18-án készült el az írásszakértő véleménye, amely Rejtő E. Tibornak tulajdonította az aláírást és a jóváhagyást. A rendőrök ezután három hétig vártak, és csak akkor gyanúsították meg védencemet, miután feltartóztatták a hegyeshalmi határátkelőn, tette hozzá Kollár.
Az MTI-nek a rendőrség hétfő délutánig nem reagált az ügyvéd által elmondottakra.