Gondolkodnunk sem kellett volna rajta, hogy rájöjjünk: Botka László természetesen vízilabdázást sportolt.
Bebes István már megint telefonál. Vagy még mindig. Végül is mindegy.
Elmaradt a csók, a randi,
Vonzóbb neki a csongrádi
Közgyűlés a parlamentnél,
Többet kár is írni ennél.
A megbízhatónál is megbízhatóbb forrásból származó, nem cáfolt, hanem megerősített információnk szerint Botka László ma már nem is jelenik meg a parlamentben. Hozzá közel álló személyektől úgy értesültünk, az MSZP új erős embere este ünnepléssel, délelőtt vízilabda-sportolással (!!) volt elfoglalva, ezekben a percekben pedig már a szegedi közgyűlést abajgatja. Ezek után mit tehetnénk mást: küldetésünk kudarcába belebetegedve elsunnyogunk csendben. De itt leszünk jövő héten is. Vagy éppen ellenkezőleg.
Ha Botka Lászlóról beszélünk, nem hallgathatjuk el, hogy az édesanyja is sokat próbált politikus. Botka Lajosné kilencvennyolc-kétezerkettő között polgármester volt Szolnokon, két nagyvárost irányított tehát egyszerre a család. A mama alapító tagja az MSZP-nek, a gyermek tehát nem esett messze a almafájától. Botka Lajosné nem frissíti naponta az érdekes adatokat az MSZP-s adatlapján, hiszen ott az olvasható, hogy fia még csak 28 éves. Holott a valóság ezzel szemben az, hogy 37.
Réthelyi Miklós vígasztaló, szép szavakkal kezdte válaszát, majd kitért a konkrét ügyre is. Állítása szerint a pert egy már kártalanított család indította nem vagyoni kár megtérítése ügyében. A pert elvesztették, és mivel a bírói hatalmi ág a végrehajtóitól független, nem tudják befolyásolni azt, hogy a bíróság elengedje a perköltség megtérítését. Segélyben egyedi kérelemre, méltányossági alapon van lehetőség. A minisztérium mindenesetre felveszi a kapcsolatot az érintett családdal, és megadja a jogszerűen adható segítséget. Gyenes szerint a családot pillanatnyilag a kilakoltatás fenyegeti, így az egyedi segítségkérés jelenleg nem járható út. Arra kérte képviselőtársait, hogy személyes adakozással segítsék a megszorult helyzetbe került családot. A választ nem fogadta el, a parlament viszont igen.
A jobbikos Gyenes Géza az iránt érdeklődött, hogy hogyan rendezné a kormány azoknak az ügyét, akik a kötelező védőoltások miatt szenvedtek el károsodást. Példájában egy olyan családot hozott fel, melynek gyermeke lebénult a Sabin-cseppektől, mégsem kaptak kárpótlást, sőt, három millió forint perköltség megtérítésére kötelezték őket. Gyenes szerint a kormány a védőoltás kötelezővé tételével a védőoltás következményeiért is vállalta a felelősséget, mégsem kártalanítja a károsultakat. Gyenes rámutatott, hogy míg a 2006-os tűzijáték áldozatait kárpótolta az állam, a kötelező védőoltás miatt károsult családot nem.
Bebizonyítottuk az MSZP-nek, hogy baloldaliként is lehet nyerni – mondta vasárnap este Botka László balra. Szeged azt üzente az országnak, hogy kiáll értékei, a munka és a teljesítmény mellett. A város nemet mondott a felkészületlenségre és a gyűlölködésre – mondta jobbra.
Botka László harmadik ciklusát kezdheti szegedi polgármesterként, 2002-ben és 2006-ban is győzött a városban. Az idén tavasszal viszont az országgyűlési választásokon legyőzték, ezért is izgulhatott nagyon, amíg ki nem jöttek vasárnap este az első részeredmények.
Ha eddig keverte volna a két azonos nevű szocialista képviselőt, most rendet teszünk a fejekben.
A most felszólaló Simon Gábor történelemtanár és népművelő, és 2008-2009-ben volt a szociális tárca államtitkára. Most a fogyasztóvédelmi bizottság elnöke. 1998-2000 között ő szerkesztette az MSZP honlapját. Tagja a XVIII. kerületi Erzsébet-Bélatelepi
Polgárőrségnek, támogatója a Lakatos Környezetvédelmi Egyesületnek, a Kőbányáért Egyesületnek és a Sikeres Emberek Sikeres Kőbányáért Egyesületnek.
A mellette ülő másik Simon Gábor viszont jogász, és a mentelmi bizottság alelnöke. 1994 óta tagja a miskolci közgyűlésnek, és listáról tegnap megint bejutott.
Cséfalvay Zoltán nemzetgazdasági államtitkár váratlanul kapitalista választ adott Simon Gábornak: "a legjobb fogyasztóvédelem a verseny". Mint mondta, a kormány dolgozik a fogyasztóvédelmi koncepción, de amúgy a civil szektor fő feladata nem az kéne legyen, hogy állami forrásokért ácsingózzon.
A kormányban pedig személy szerint ő maga képviseli a fogyasztóvédelmet, amit a piac alapfeltételének tart. Simon Gábor felajánlotta segítségét Cséfalvaynak, de a választ nem fogadta el. A parlament viszont igen
A Fidesz-frakcióban hiányolták a fővárosi gyözöt. A képviselők értetlenkedtek, hogy miért kért és kapott felmentést a hétfői frakcióülésről Tarlós István, Budapest vasárnap megválaszott polgármestere, mikor társai szívesen megtapsolták volna. A frakcióból rajta kívül csak két ember hiányzott, Orbán Viktor és Szijjártó Péter, akiknek Brüsszelben van fontos elintéznivalójuk.
A szocialista Simon Gábor (a volt államtitkár) a fogyasztóvédelem kormányzati képviselete iránt érdeklődött. Nincs együttműködés a civil szervezetekkel, a szakminisztérium honlapján pedig nincs információ arról, hogy kihez fordulhat a védelemre szoruló fogyasztó. Simon Gábor padtársa amúgy Simon Gábor.
Ne izgulj hogy kicseng-e
Hívjál bátran kis Csenge.
Botka László még mindig sehol, ezért – egy életünk, egy halálunk, a többi a ráadás – úgy döntöttünk, felhívjuk őt telefonon. Nem vette fel! Mi lehet emögött?
A kormány nevében Cséfalvay Zoltán nemzetgazdasági államtitkár válaszolt, aki szerint nagyon jó ütemben halad a felkészülés a magyar EU-elnökségre. Szerinte nem politikai tisztogatás zajlik, hanem a személyi struktúra feladatokhoz illesztése. A hazarendelt diplomatákra pedig itthon is nagy szükség van. És hogy hogyan kívánják őket pótolni? "Minél hamarabb". Szabót nem győzte meg a válasz, ami szerinte nem is volt érdemi. A parlamentet viszont meggyőzte, még a Jobbik is a kormánnyal szavazott.
A szegedi polgármester szekere gyorsan lendületbe jött, három évvel párttaggá válása után máris parlamenti képviselő lett, a kilencvennégy-kilencvennyolcat korjegyzőként kezdte. Mindazonáltal a legsikeresebben startoló fiatalemberek élete sem fenékig habos torta, a következő ciklusban kiszorult az Országgyűlésből.
A szocialista Szabó Vilmos gyanúja szerint politikai okokból mentettek fel EU-s szakdiplomatákat. Szeptemberben hét szakdiplomatát küldtek el, amit Szabó politikai tisztogatásként értékelt.
Az V. kerület rekorder fideszes polgármestere is lehetett volna a nap embere: az ő győzelme volt a legnagyobb arányú Budapesten. És persze ő itt is van, telefonnal a kezében.
Orbán helyett a témáért felelős Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter válaszolt, aki szerint ők pont a hároméves gyes visszaállításával akarják segíteni a magyarság gyarapodását. A nők teljes állású foglalkoztatása pedig szerinte nem szolgálja a családi élet egyensúlyát, aminek jobban megfelel a részmunkaidő - ki őrizné a családi tűzhelyet, ha az asszony is teljes állásban dolgozik.
Ertsey Katalin nem tudta elfogadni az ókonzervatív családfelfogást tükröző választ, a parlament többsége viszont igen.
Bebes Istvánt 70 százalék feletti eredménnyel választották vasárnap újra Körmend polgármesterének.
A város honlapján életrajza így kezdődik: "1956. március 24-én született Kapuváron. Hat gyermekét egyedül neveli."
Elég sok oka lehet telefonálgatni.
A szegedi polgármester szekere gyorsan lendületbe jött, három évvel párttaggá válása után máris parlamenti képviselő lett, kilencvennégy-kilencvennyolcat korjegyzőként kezdte. Mindazonáltal a legsikeresebben startoló fiatalemberek élete sem fenékig habos torta, a következő ciklusban kiszorult az Országgyűlésből.
Napirend előtt Vona Gábor, a Jobbik elnöke-frakcióvezetője már emlegette a demográfiai katasztrófát, az interpellációk során az ideológiai mező másik pólusa, az LMP-s Ertsey Katalin is a magyarság fogyása ügyében interpellálta Orbán Viktor miniszterelnököt.
Mint mondta, az LMP a foglalkoztatáson belül is a női foglalkoztatás helyzetét tartja a legfontosabbnak. Szerinte a női foglalkoztatottság összefügg a nagyobb gyerekvállalási kedvvel is. Kifogásolta a gyes három évre növelését, a nők negyvenéves korban történő nyugdíjazását és a teljes állásban dolgozó nőktől a gyes elvonását. Ezzel szerinte a kormány még jobban kiszorítaná a nőket a munkaerőpiacról. Azt kérte, hogy legalább a fogyatékos gyermeket nevelő, teljes állású nőktől ne vonják meg a gyest.
Bebes István – az ember, aki legyőzte a legyőzhetetlen MSZP-st – megint itt telefonál mellettünk, pedig már nem is ott vagyunk, ahol azelőtt voltunk.
Így hívják a szegedi pólócsapatot. Elég jónak számítanak, legközelebb pénteken játszanak, idegenben az Újvidék ellen, az Euroligában.
Botka László 1973-ban született, tehát még mindig nagyon fiatal ember. Amikor 1991-ben belépett az MSZP-be, még fiatalabb volt, egészen pontosan 18 éves. Ilyen korban szerintünk nem lehet csak úgy brahiból el-MSZP-sedni, biztosak vagyunk benne, hogy a lépést elszánt világjobbító meggyőződés vezette. Ki mint vet, úgy arat.
Gondolkodnunk sem kellett volna rajta, hogy rájöjjünk: Botka László természetesen vízilabdázást sportolt.
A fideszes képviselőt az érdekli, hogy meddig maradhat a megerősített rendőri jelenlét az ózdi térségben. Meg lennénk döbbenve, ha nem addig, amíg szükség van rá.
Németh Zsolt, a külügyminisztérium államtitkára első körben visszautasította, hogy Gyöngyösi interpellációjában leszóvivőzte az ENSZ közgyűlésén felszólaló Schmitt Pált. Ezután kijelentette, hogy Tom Lantos nézetei sokkal közelebb állnak a demokratikus magyar jobboldalhoz, mint azt Gyöngyösi Márton el tudná képzelni. A továbbiakban Lantos munkásságát, a magyarság érdekeinek amerikai képviseletét méltatta, példaként hozta fel mindazt, amit a romániai, vajdasági és a felvidéki magyar kisebbség érdekében tett a nyolcvanas-kilencvenes években. Gyöngyösit nem győzte meg, a parlamentet viszont igen.
Az előző amerikai elnök nem ért egyet a Jobbikkal.
A valóság ezzel szemben az
A gulyásleves nem 480, hanem 510 forintot kóstál a parlamenti büfében.
Gyöngyösi Márton, a Jobbik külügyi felelőse hevesen ellenzi, hogy Tom Lantosról, a néhai nagybefolyású demokrata szenátorról intézetet nevezzenek el Magyarországon. Nem csodáljuk, Tom Lantos budapesti zsidó családból született, és részt vett a nyilasok elleni földalatti ellenállásban is. Gyöngyösi csaló szélhámosnak nevezte Lantost.