- Belföld
- Választás
- orbán viktor
- orbán-kormány
- stumpf istván
- matolcsy györgy
- pintér sándor
- martonyi jános
- pokorni zoltán
- varga mihály
Visszajöhetnek-e Orbán Viktor miniszterei?
További Választás cikkek
Gógl Árpád
Korábbi pozíció: egészségügyi miniszter (1998–2000)
Jelenlegi pozíció: fideszes országgyűlési képviselő
Pártháttér: Fidesz
Mi történt vele? A 2002-es vereség után megpróbálta megszerezni Székesfehérvár polgármesteri székét, de a helyhatósági választásokon a szocialista Warvasovszky Tihamér legyőzte. A helyi pártszervezetben azonban megerősödtek a pozíciói, és 2003-ban a fehérvári Fidesz elnökévé választották. 2006-ban a második fordulóban ismét hozni tudta a Fejér megyei 2. számú választókörzetet, és egyéni képviselőként bekerül a parlamentbe. Mivel Mikola István elvette tőle a Fidesz fő egészségügy-politikusának szerepét, a legutóbbi parlamenti ciklusban a külügyi és határon túli magyarok bizottságának volt tagja. Nála nem érvényesül a nyertes csapaton ne változtass elv, a pártvezetés úgy döntött, hogy nem indítja újra a már kétszer megnyert választókörzetében (helyette Varga Tamás indul).
Mekkora esélye van a visszatérésre? 0%
Hámori József
Korábbi pozíció: a nemzeti kulturális örökség minisztere (1998–1999)
Jelenlegi pozíció: a magyar UNESCO-bizottság elnöke
Pártháttér: pártonkívüli
Mi történt vele? Miután lemondott a miniszteri bársonyszékről, két évig Orbán Viktor tudománypolitikai tanácsadója volt. A miniszterelnök ezután a Tudomány- és Technológiapolitikai Kollégium elnökévé nevezte ki. A Tudományos Akadémia elnöki tisztéért is indult, de a 2002-es szavazáson Vizi E. Szilveszter futott be. 2004-ben a magyar UNESCO-bizottság elnöke lett.
Mekkora esélye van a visszatérésre? 0%
Rockenbauer Zoltán
Korábbi pozíció: nemzeti kulturális örökség minisztere (1999–2002)
Jelenlegi pozíció: művészettörténész
Pártháttér: Fidesz
Mi történt vele?
Rockenbauer még egy ciklusban volt parlamenti képviselő, 2002-ben beiratkozott az ELTE doktori képzésére, a 2006-os választások után otthagyta az országgyűlést. Fokozatosan visszavonult a politikából, ma már kerüli, hogy aktuálpolitikai kérdésekben megnyilvánuljon, a tudományos életben keresi a boldogulást. Szellemi szabadfoglalkozású művészettörténész. 2009-ben jelent meg könyve Csinszkáról Ady, illetve Márfi Ödön feleségéről. A könyv inkább Csinszka Márfival való kapcsolatot dolgozza fel, mivel a festő a volt kultuszminiszter fő kutatási területe.
Mekkora esélye van a visszatérésre? 0%
Szabó János
Korábbi pozíció: honvédelmi miniszter (1998–2002)
Jelenlegi pozíció: nyugdíjas
Pártháttér: FKGP
Mi történt vele? Az ő idején csatlakoztunk a NATO-hoz, az ő idején döntött a kormány a Gripenek beszerzéséről, de leginkább botrányairól volt nevezetes. Az ellenzék folyamatosan megkérdőjelezte szakértelmét, korrupciós gyanúba is keveredett a MiG-ek tervezett felújítása miatt, de erről bizonyítékok nem kerültek elő. A kisgazda belháború alatt Szabó csatlakozott a kisgazda miniszterek alapította Független Kisgazdák Demokratikus Szövetségéhez, formálisan ezért zárták ki az FKGP-ből. 2002 utáni tevékenységéről nem található nyilvános adat.
Mekkora esélye van a visszatérésre? 0%
Pepó Pál
Korábbi pozíció: környezetvédelmi miniszter (1998–2000)
Jelenlegi pozíció: a Debreceni Egyetemen tanszékvezető
Pártháttér: FKGP
Mi történt vele? Pepó miniszterségéről még az akkori koalíciós partner, a Fidesz politikusai is úgy fogalmaztak, hogy a környezetvédelmi tárca történelmi mélypontja volt. Túlzó jóindulattal talán karakteresnek nevezhető regnálása után visszatért a katedrára, a Debreceni Egyetem Agrártudományi Centrumán a növénynemesítési és genetikai tanszék vezetője lett.
Mekkora esélye van a visszatérésre? 0%
Ligetvári Ferenc
Korábbi pozíció: környezetvédelmi miniszter (2000)
Jelenlegi pozíció: a Gödöllői Szent István egyetem tanára
Pártháttér: FKGP
Mi történt vele?
Ligetvári az egyetemi katedrát hagyta ott a miniszteri székért, és oda is tért vissza a rövid kitérő után. Miután lemondott posztjáról, a gödöllői Szent István Egyetem tanára lett, és most is ott tanít.
Mekkora esélye van a visszatérésre? 0%
Katona Kálmán
Korábbi pozíció: közlekedési, hírközlési és vízügyi miniszter(1998–2000)
Jelenlegi pozícó: MDF-es országgyűlési képviselő
Pártháttér: MDF, Fidesz, MDF
Mi történt vele?
Minisztersége után két évig a Magyar Villamos Művek Rt. elnök-vezérigazgatója. A 2002-es önkormányzati választások után a Fidesz színeiben bejutott a fővárosi közgyűlésbe. Ezek után visszatér az MDF-be, amit tíz évvel azelőtt cserélt le a fiatal demokratákra. A fórum fővárosi frakciója mellett a pártban is egyre aktívabb, 2004 és 2008 között az országos választmány elnöke volt. A 2006-os választásokon Miskolcról egyéni képviselőként ugyan nem jutott be a parlamentbe, de az MDF budapesti listájáról igen. Az őszi önkormányzati választásokon indult a főpolgármesteri székért, de csak hatszázalékos eredményt ér el. 2009-ben szakított a Dávid Ibolya-féle pártvezetéssel, és az óta nyíltan kritizálja a jelenlegi MDF-t.
Mekkora esélye van a visszatérésre? 0%
Nógrádi László
Korábbi pozíció: közlekedési, hírközlési és vízügyi miniszter (2000)
Jelenlegi pozíció: Lenti polgármestere, KDNP-s országgyűlési képviselő
Pártháttér: Fidesz, KDNP
Mi történt vele? Nógrádi azután mondott le miniszteri posztjáról, hogy szolgálati autója halálos balesetet okozott. Nyolc éve ő Lenti polgármestere. A parlamentből sem távozott, egyéni képviselőként 2002-ben és 2006-ban is nyerni tudott Zala megyében. A 2004-es Wekler-féle kreatív borvidék-alakítási botrányban kiderült, hogy ő is szeretett volna egy pár falut a Balatonmelléki Borvidékhez csatlakoztatni. A fideszes pártvezetéssel a kapcsolata az idei választások előtt romlott meg. Nógrádit a Fidesz nem akarta egyéniben indítani, így végül független jelöltként indult. Mivel a kopogtatócédulákat sikeresen összegyűjtötte, minden bizonnyal a Fidesztől vesz majd el szavazatokat.
Mekkora esélye van a visszatérésre? 0%