Zamecsnik Péter ügyvéd bemehetett az ügyfeléhez, az LMp jogi képviselője még nem kapta meg az engedélyt.
Lázár János Nováknak válaszolva már egy másik törvényt, az Alkotmánybírósághoz fordulás jogát korlátozó alaptörvényt védi a választójogi törvény vitájában. Ez utóbbiról továbbra is az a véleménye, hogy arányos és igazságos, a győztes kompenzációja például azt garantálja, hogy ne vesszen el a győztes jelöltre leadott szavazat sem - ezek szerint az nem elég garancia, hogy egy győztes jelöltre adták.
A parlament egy nappal karácsony előtt elfogadta az új választójogi törvényt. Átszabták a választókerületeket, relatív többséggel is lehet mandátumot szerezni. Az átalakítás kimondottan kedvez a jelenlegi kormánypártoknak.
A választójogi reform elfogadása után az alaptörvény Átmeneti Rendelkezéseihez benyújtott módosító indítványokról szvaznak, majd döntenek a nemzeti vagyonról, a szabálysértési törvényről, a felsőoktatási törvényről, az államháztartási törvényről és pár, ezeknél jelentéktelenebb új törvényről is, mindezekről bővebben olvashat ebben a cikkünkben.
Egy tucat eddig benntartott MSZP-s képvselőt kiengedtek a Gyorskocsi utcából. A képviselők ellen szabálysértési eljárás indult, mivel lemondtak mentelmi jogaikról.
Mesterházy Attila, az MSZP elnöke szerint ez fordulópont a magyar politikában, Orbán Viktor diktatúráját meg kell dönteni, és ehhez ha kell összefognak bármely demokratikus politikai erővel. Az Index kérdésére, hogy a Jobbikot is ilyen erőnek tartják-e, Mesterházy azt mondta, hogy a Jobbik nem a demokrácia alapelveit vallja.
A szabálysértési vádakra reagálva az MSZP képviselői azt mondták, hogy a 2006-os Parlament előtti élőlánc idején a szocialisták tette ugyanígy, személyi szabadság megsértése miatt feljelentést, de akkor az ügyészség ezt elutasította. Most viszont az ügyészség fenntartja a vádakat, vagyis amit akkor szabad volt, ma már nem lehet.