A Hallgatói Hálózat (HaHa) tüntetői arról is döntöttek, hogy saját egyetemén mindenki alakítson HaHa-sejtet.
A tiltakozók megtöltötték a harmadik emeleti auditóriumot, kiakasztották a transzparenseiket és veszettül fütyülnek.
Az a hír terjedt el, hogy lent bezárták a jogi kar kapuját. Tudósítónk lement megnézni, mi a helyzet.
A hír igaz volt, a jogi kar kapuját bezárták, a kint rekedt tüntetők így már nem tudnak csatlakozni a harmadik emeletre beköltözött társaikhoz.
A szervezők az egyetem képviselőivel egyeztetnek - jelentette Plankó riporter, de az eltések nem boldogok attól, hogy sok idegen nyomult be az épületükbe.
Kivitelezhetetlennek tűnik, de az egyetem képviselői azt mondták, hogy aki nem az ELTE ÁJK hallgatója, azt ki fogják küldeni az épületből.
Plankó Gergő azt jelenti az auditóriumból, hogy a szervezők látthatóan meglepődtek, hogy tényleg sikerült behatolniuk az egyetemre.
Ezek a rendőri egységek ijesztették meg a hahásokat, a fotóért köszönet az olvasónak!
A Hallgatói Hálózat követeléseit ismétlik el. A tömeg nemzetközi divatot követ: az Occupy-tüntetéseken megszokott módon kézjelekkel mutatják, hogy egyetértenek-e az elhangzottakkal. Általában persze egyetértenek, különben nem itt lennének, hanem egy fidelitasos táncdélutánon.
Akit a lényeg is érdekel, az itt elolvashatja.
Bent tartózkodó stábunk a bezárt kapunál videózott, amikor az őrség megfenyegette őket, hogy ha folytatják, elkobozzák a kamerát. Egy olvasónk a West Balkán-tragédia megismétlődésétől retteg, neki üzenjük, hogy eszerint egyik helyen sem járt még, de a jogi kar saccra úgy százszoros alapterületű az egykori West Balkánhoz képest, és szép széles lépcsőházai vannak.
A fórumon most arról vitatkoznak, hogy válasszanak-e egy küldöttet maguk közül, aki tárgyalna az oktatási államtitkársággal. Először arról akarnak megállapodni, hogy milyen álláspontot képviseljen a küldött. Zajlik a vita az auditóriumban.
Bejött Király Miklós dékán a terembe. Azt mondta, a felsőoktatás valóban fontos kérdés, amiről vitatkozni kell, de egy ilyen fórumot be kellett volna jelenteni. Ezért megkért mindenkit, hogy fél 7-ig hagyják el az épületet. Most szavazni fognak a teremben arról, hogy mi legyen.
Kicsit zavaros a helyzet. Nem sikerült dönteni. Vagyis az a döntés született, hogy majd fél hétkor döntenek, amikor el kéne hagyni a termet.
Kicsit öncélúvá vált a tüntetés az ELTE jogi karán. Régóta arról megy a vita, hogy menjenek-e vagy maradjanak, jónéhányan közben haza is indultak, de a terem kétharmada még tele van. Egy küldöttség megy a dékánhoz, hogy arra kérje, hadd maradjanak még egy ideig az egyetem épületében.
Az ELTE Hallgatói Önkormányzatának közleményét inkább szó szerint idézzük, mert nem hinnék el, hogy ilyen van:
A mai napon Egyetemünk több, mint 375 éve alapvető tevékenységeit, az oktatást és a tudomány művelését zavarták meg illetéktelenek. Az ELTE Hallgatói Önkormányzata elítéli, ha bármilyen csoportosulás a véleményét oly módon szándékozik kifejezni, amellyel társadalmi normákat sért. Az ELTE Hallgatói Önkormányzata továbbra is demokratikus eszközökkel kíván a magyar felsőoktatás alakításában részt venni.
Ahogy említettük, a tüntetők az Occupy-tüntetéseken elterjedt kézjelekkel mutatják, hogy egyetértenek-e az elhangzottakkal. Na, ez így néz ki.
Nem volt vicc az ELTE hallgatói önkormányzatának közleménye. A dékánhoz menesztett delegáció egyik tagját a helyi HÖK egyik tagja arra figyelmeztette, hogy ezzel az egész akcióval a saját kara ellen áll ki.
Már senkit nem engednek be az ELTE jogi karára: aki kimegy, az nem jöhet vissza. Az előbb nem engedték be az m1 Híradójának stábját sem.
Az ELTE jogi karán, a második emeleten a Liszt Ferenc kamarazenekar és az ELTE egyetemi koncertzenekar közös hangversenyét tartják. Oda beengedik az embereket.
A tüntetőknek is felolvasták az épületben az ELTE EHÖK üzenetét, amely szerint illetéktelenek hatoltak be a tudomány műhelyébe. Erre az volt a reakció, hogy erre még ma reagálni kell.
A jogi kar dékánja kora este azt kérte, hogy fél hétig mindenki hagyja el az épületet, mert a demonstrációt nem jelentették be. Miután delegációt küldtek hozzá, este nyolcig engedélyezte az épületben maradást.
Az Egymillióan a sajtószabadságért szimpátiatüntetést tart az Egyetem téren, a jogi kar épületénél. Mindenkit oda hívnak a Facebookon.
Legalább négy rendőrfurgon érkezett az Egyetem térre.
Egyeztetetést kezdtek a dékánnal.
Egyelőre húsz ember ácsorog az ELTE jogi karának épülete előtt az Egyetem téren, ahová az Egymillióan a sajtószabadságért mozgalom szimpátiatüntetést szervezett. A környéken rendőri készültség van. Az egyetem körül több rendőrségi kisbusz áll, de a Kálvin téren is villogókkal állnak rendőrautók.
A Hallgatói Hálózat szimpatizánsainak vitája az ELTE jogi karának egyik előadójában abba az irányba halad, hogy követeléseiket leszűkítik a keretszámok kérdésére, hiszen ez a most felvételizőket már érinti. Az a követelésük, hogy a kormány legkésőbb keddig vonja vissza a keretszámokról szóló döntést, amely egyes szakokon, például a jogi és közgazdasági képzéseken drasztikusan csökkentette vagy meg is szüntette az állami finanszírozást. Ha a kormány nem lép, a Hallgatói Hálózat kilátásba helyezte, hogy intézményenként vagy közösen újabb akciókat tartanak az egyetemeken.
Az ELTE jogi karának egyik előadóját elfoglaló tüntetők elhagyják az épületet. A kar dékánja először fél 7-ig, majd este nyolcig adott időt arra, hogy bent maradjanak. A dékán szerint a rendezvényt nem jelentették be, ezért kérte őket arra, hogy távozzanak az épületből.
A Hallgatói Hálózat (HaHa) tüntetői arról is döntöttek, hogy saját egyetemén mindenki alakítson HaHa-sejtet.
A tüntető diákok kivonultak az ELTE jogi karának épülete elé, ahol az Egymillióan a sajtószabadságért mozgalom bejelentett szimpátiatüntetést tart. Az egyetemisták közül többen azt mondták: ha maradhatnak a téren, akkor maradnak, nem mennek haza.