"A hozzászólását jószándékú figyelemfelhívásnak veszem. Kétségtelen, hogy a magyar politikában vannak olyanok, akik azt a gyanút keltik bennünk, hogy politikájuk lényege az önfeladás. Mi azokhoz az emberekhez tartozunk, akiknek fontos az ország függetlensége. Ezért arra kérem, ne támadjon engem" - válaszolt Orbán.
Schmitt Pál váratlanul felszólalt a Parlamentben, a beszéd végén bejelentette, lemond. Az országgyűlésnek tizenöt napja van új köztársasági elnököt választani.
hogy a Fejek Hullásának Hétfőjén eddig nem említettem meg, hogy a pécsi Mészáros Ferenc mellett ma rúgták ki Benczés Miklóst, a DVTK vezetőedzőjét is. Állítólag őt is a szemét opponensek csinálták ki.
13:58-kor a következő kezdetű közleményt adta ki a Schmittel a plágiumügy miatt konfliktusba került erőforrás-minisztérium:
A magyar nyelv értékeinek megőrzésére és gazdagítására várja a szakmai szervezetek és magánszemélyek ötleteit, elképzeléseit a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Kultúráért Felelős Államtitkársága a www.magyarnyelvert.hu honlapon.
Így, pár perccel a felzaklató események után már világos, hogy a rétorok versenyét már megint Lázár fideszes frakcióvezető nyerte azzal a kétélű, finom oldalvágással, hogy “nem gondolhatják, hogy ne lett volna képes egy normális dolgozatot írni”. Abban a hangulatban és abból a székből, egy elvileg az ellenzék felé csapó mondatba rejtve kijelenteni, hogy Schmitt dolgozata nem volt normális, minden szempontból ötcsillagos teljesítmény volt.
Úgy tudjuk, Schmitt Pál még nem nyújtotta be írásban a parlamentnek a lemondó nyilatkozatot.
Becherpig kolléga jelenti, hogy az exelnök irodája előtti parlamenti folyosót lezárták, majd az előbb megjelent a házelnök és a vezérfideszes, és bementek Schmitthez.
Méghozzá Osztie Zoltán, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége elnökének vadi friss levele az ügyről. Szegény értelmiséginél kiborult a misebor. Legjobb idézetek hirtelen:
Politikai indíttatású anarchista csoport irányítja a SOTE doktorok szenátusa és az egyetem rektora viselkedését, döntését.
A doktori értekezés csak előrángatott ürügy, amellyel jól ismert körök folytatják Magyarország és nemzetünk elleni hajtóvadászatukat.
Minősítésüket a saját maguk által választott jelképes alak (Dopeman) meghatározza.
Milyen jogon mernek még megszólalni azok a közszereplők, akik kirabolták egyéni haszonszerzés és külső megbízás érdekében az országot, emberek élete szárad a lelkükön, családok sokasága ment tönkre miattuk? Ezen tetteik elfedése érdekében erkölcsi relativizmust támasztanak.
Elég volt az idegenszívű hazaárulókból, akik gátlástalanul folytatják - egy erőszakos kisebbség tagjaiként - gyűlöletkeltő kampányukat.
Az írás tanulsága: rendszerváltó hangulatban kereszténykedni pont olyan eredménnyel jár, mint a balosok jellegzetes időtöltése, a részeg SMS-ezés.
Előkészítik a szavazást Schmitt Pál lemondásáról.
Lázár: "Senki nem gondolhatja komolyan ebben az országban, hogy a sportról Schmitt Pálnál többet tudhat, hogy egy egyetemi disszertáció megírása Schmitt Pálnak gondot okozhat, hogy ne lenne képes egy normális dolgozat megírására" - mondta még Lázár, aki szerint a parlamentnek nem volt szerepe ebben a döntésben. Ezután hosszasan bírálta a magyar tudományos életet, amiért nem vizsgálta felül a rendszerváltás előtt szerzett doktori címeket. Elvárja a tudomány világától, hogy "nézzen szembe az ötven évvel, hogy tisztítsa meg magát". Tulassaynak is üzent aki "nem futamodhat meg", le kell dolgoznia a megbízatásából hátra levő három hónapot.
szerencsére most is frissen követte az eseményeket.
azzal, hogy nemhogy senki sem aludt el a beszéde alatt, de ő mondta a legvérpezsdítőbb dolgokat, például hogy ebben az ügyben Schmitt mutatott erkölcsi nagyságot, az ellenzék pedig alkalmatlannak bizonyult. Meg hogy az a dolgozat a múlt üzenete és most érdemes lenne megnézni azoknak a dolgozatát, akik az elnököt fikázták.
Lázár János szerint mindenkinek azzal kellett volna kezdeni, hogy megköszönik Schmitt Pálnak az elvégzett munkát. "Köszönjük, elnök úr" - mondta. A megjegyzésekre nem kívánt reagálni, de mégis reagálni fog. "Remélem nem akarják úgy megváltoztatni a történelmet, hogy Magyarország elnökének ne lenne alkalmas az, aki két olimpiát nyert" - mondta. Schmitt szerinte bebizonyította, hogy méltó volt az elnöki posztra.
ezért kint az üres folyosón beszélik meg a történteket - jelenti Spirk riporter. Baja, Hiller, Kiss Péter és Szekeres is a bátrak csapatát erősíti.
Harrach: "Valóban emlékezetes nap lesz a parlamentben ez a mai. Bár emlékezetessé teszi az is, hogy az ellenzék máris új köztársasági elnököt javasol, azt, akit annak idején nem szavaztak meg" - kezdte első kormánypárti reagálóként Harrach Péter kereszténydemokrata frakcióvezető, aki magában már múlt kedden lezárta az ügyet. Szerinte Schmitt volt az egyedüli, aki dönthetett az ügyben. "Úgy gondolom, hogy az a dolgozat, amiről annyi szó esett, az a dolgozat a múlt üzenete. Egy olyan rendezetlen világból jött, ahol sokan ugyanúgy alkották meg dolgozatukat. Érdemes lenne megnézni azoknak a művét, akik ma ilyen hevesen bírálták az elnök urat" - mondta.
Mesterházy azt javasolta, hogy az új köztársasági elnököt együtt keressék meg, olyat, aki kifejezi a nemzet egységét, akiben baloldaliak, jobboldaliak, liberálisok és zöldek is tudnak bízni. "Gondolja meg a fideszes parlamenti többség Sólyom László jelölését" - adott ötletet.
"Ez legyen intő jel a miniszterelnök számára is, hogy az akarata, a hatalma nem korlátlan. Az emberek gerince erősebb, mint a miniszterelnök akarata. A kétharmad hiába nagy felhatalmazás, nem enged meg bármit. Az önök vezetője nem tévedhetetlen, és ez korlátot jelent az önök hatalmának is" - mondta.
a focicsapat edzőjét. Ezt azért tudom leírni, mert Mesterházy Attila olyan lassan beszél, hogy ilyen szórakozásokra is marad időm. Láthatóan meg van illetődve és reszket attól, hogy a feltüzelt kormánypártiak kiabálni kezdjenek felé.
"Napok óta erre a mondatra várt egy egész ország" - mondta Schmitt lemondásáról. "Sajnálatos, hogy a távozása ugyanolyan lett, mint az érkezése volt. Ez nem tett jót Magyarország hírnevének" - mondta, majd arról beszélt, minek a hatására döntött így. "A becsületes és tisztességes emberek hangja le tudta győzni a becstelenséget" - mondta, és utalt rá, hogy sok jobboldali gondolkozó és értelmiségi is Schmitt lemondását követelte. "Nem párthovatartozás alapján dőlt el, hogy ki milyen véleményen van" - mondta. "A nemzet egységesen követelte a lemondást":
"Még nem hallottam Mesterházy Attila felszólalását, de meg tudom jósolni annak tartalmát. Egészen felháborítónak tartom azt, amit most hitelesség ügyében mondanak" - mondta, és Horn Gyula pufajkájáról, Medgyessy Péter kartonjáról és Gyurcsány kettős állampolgársági kampányáról, illetve őszödi beszédéről beszélt.
"Honnan ez a nagy mellény uraim? - kérdezte beszédében az MSZP-s és Gyurcsány-párti kollégáktól.
Schmitt Pál lemondása akkor lesz érvényes, ha azt az Országgyűlés elfogadja. Ha arra kérik, fontolja meg a döntését, ám ő azt ennek ellenére nem változtatja meg, lemondása véglegessé válik, ideiglenes utóda Kövér László lesz.
Vona szerint Schmitt lemondása elkerülhetetlen volt, most ideje előre nézni. "Az államfői tisztség olyan mértékben errodálódott, hogy egy szimpla csere már nem megoldás" - mondta. A bizalom helyreállításának egyetlen módja a közvetlen köztársaságielnök-választás, mondta.
"A döntésnek nyilvánvalóan örülünk" - mondta Vona, aki szerint ha Schmittnek tiszta volna a lelkiismerete, megvárta volna a frakciók reakcióját és reagált volna rájuk. Vona szerint a felelősség amúgy nem Schmitt Pálé, hanem a miniszterelnöké, aki kitalálta. "Jó lett volna, ha nem bujkál, ha vállalja a felelősséget, és nem úgy tesz, hogy ehhez neki semmi köze nincs" - mondta.
Végre van svung, töltés, sok bekiabálás, megkövült Kövér László, szóval Élet a Házban.
"Napokig vállalhatatlan magyarázkodásra kényszerítették a köztársasági elnököt" - szólt a kormánypártokhoz. "Azt az embert, aki felszólalt az ellen, hogy csalni nem szabad, kirúgták az állásából. Azt a rektort, aki meghozta a döntést, lemondásra kényszerítik. Azt a területi pártelnököt, aki felszólalt ellene, az ellen eljárást indítanak" - sorolta. Schmittnek elismeréssel tartoznak a lemondásért, de a kormánypárti képviselők az erkölcs vizsgáján megbuktak.
"Nem az a baj, hogy Schmitt Pál egy olyan dolgozatot adott be húsz éve, ami már akkor sem felelt meg a követelményeknek" - mondta, majd idézte Schmitt 2006-os csalós beszédét. Jávor szerint az egyetlen vállalható döntés a lemondás volt. "Hogy ez mostanáig húzódott, az az önök szégyene" - mondta. Ahogy az is, hogy Schmitt magyarázkodásában azokat támadta meg, akik "kiálltak az egyetlen becsületes döntés mellett". "Vállalhatatlan" - mondta. Kövérnek is odaszólt. "Az az önök szégyene, hogy azzal foglalkoznak, van-e jogosultsága képviselőknek itt ülniük".
Schmitt beszédének végét - jelentette Plankó riporter.
Schmitt lemondására elsőként Jávor Benedek reagált. "Szomorú napja van ma a magyar demokráciának" - kezdte, amire a kormánypártok ordibálni kezdtek. "Többek között az önök viselkedése teszi szomorúvá" - mondta. Schmitt ügye nem magánügy, hanem a demokrácia ügye, annak a pártnak az ügye, amely Schmittet az elnökségbe segítette.
és azzal vágott vissza, hogy az a méltatlan, hogy a tőle balra ülők (nyilván a DK tagjaira gondolt) itt ülhetnek a Parlamentben.