Józsa István is túlfizetést gyanít, és a szándéknyilatkozat titkolását kifogásolja, majd pedig minden összefüggés nélkül tíz másodpercben reklámozza az MSZP "Öt pillér" programját.
Veje, Tiborcz István, és bizalmasa, Papcsák Ferenc kínos ügyeiről is kérdezik az Országgyűlés plenáris ülésén. De lesz itt még szó a vagyonőrök helyzetéről, megszólalnak a Nyugdíjasok, bekapcsolódik közvetítésünkbe Szabó Rebeka PM-es képviselő is. Az egyensúly érdekében fideszest is szerettünk volna, de ezt most senki nem vállalta. Parlament percről-percre.
A Jobbik napirendre akarta venni a kiemelt kommunista nyugdíjak elvételéről szóló javaslatát, ezt azonban a kormánypárti többség leszavazta. A napirendre vétel 41 igen szavazatot kapott, 240-en szavaztak ellene, négyen tartózkodtak. Kíváncsian várom, mit gondolnak erről közvetítésünk külső helyszínén, a pesti nyugdíjasotthonban a szocialista-szimpatizáns nyugdíjasok!
milyen szépen szövődik ezen az ülésnapon a hivatkozások és visszautalások hálója. Most például a szocialista Harangozó Tamás válaszol a tizenöt perccel korábban véget ért Rogán-beszédre, mielőtt rátérne arra, milyen ingatag is a vagyonvédelmi szektorban dolgozó emberek helyzete - ugyanazt a témát felvetve, amire később majd a jobbikos Bertha Szilvia is vissza fog térni. Na ebből írjon Javított kiadást, Művész Úr!
Az előző ciklusban nyugodtabb volt az élet. Amikor lefeküdtem, tudtam, mire ébredek. Ma kilátástalan minden - morgolódik egy ember a nyugdíjasklubban.
A most következő Staudt Gábort a bírósági végrehajtás gyakorlata közfeladatot ellátó szerv helyett inkább a magánszektor profitorientált világára emlékezteti, gyakran a végrehajtási díj jelenti a vállalkozók számára az "utolsó kegyelemdöfést". Staudt a profitorientált behajtási szféra teljes államosítását követeli. A neki válaszoló Rétvári Bence szerint a helyzet nem rosszabb, mint három éve, és ugye itt is beszivárog egy kis rezsicsökkentés, mivel a rezsitartozások száma szerinte jelentősen csökkent. Az államtitkár azt gyanítja, hogy Staudtnak "rajta maradt a kakaósbögréje" a jogszabályokon, mivel úgy tűnik, csak a törvény egyik oldalát nézte.
Az Index tudósítója a páholyból nagyjából húsz kormánypárti képviselőt szúrt ki, akik a színvonalas vita helyett újságot olvasnak. Blikk, Metro, Napi Gazdaság, Nemzeti Sport – a honatyák érdeklődése igen sokszínű.
Most éppen nem a rezsicsökkentés van terítéken, de a nyugdíjasokat ez a téma érdekli. Szinte már szakkommentátori magasságokba emelkedett valaki a fővárosi idősek otthonában. Ezt csak azért mondjuk, mert benne van a fogyasztói kosár kifejezés:
A nyugdíjasokat a rezsicsökkentés nem olyan mértékben érinti, mint amennyire azt várnák tőlük. Az árak emelkedtek. Múlt héten bementünk egy üzletbe, s azt tapasztaltuk, hogy az árak 40 százalékkal emelkedtek. A tavalyi számlákat elővettem, nem érzékeltem rajta ezt a tíz százalékos csökkentést. A nyugdíjasok fogyasztói kosarán emelkedtek az árak.
Szél Bernadett az NFÜ "romlottságá"-ról intepellálná Orbán Viktort, de ő Lázár Jánosnak passzolja tovább a válszadást. A legújabb botrány a szegedi naperőmű körüli pályázat körül van, ezt a szövevényes ügyet az Átlátszó szellőztette meg. Tessék elolvasni!
Parlament, most. Rogán a szobordöntéstől indulva és mindenfelé kalandozva sikeresen értelmezte a "sumákolás" szó definícióját az ellenzékkel kapcsolatban. Akkor a saját teljesítményére és munkamoráljára mégis mint mondana?! Mindjárt interpellálok, a napelemtendereket firtatom majd, ahol közgépes cég kapásból 82 milliót szedett el a magyar államtól. Tehát, ki beszél itt erkölcsről, morálról?!
- írta Facebookon az LMP-s Szél Bernadett, majd interpellált
Szél Bernadett a Közgép kapcsán interpellál, eredetileg a miniszterelnököt, de helyette Lázár János válaszol. Szél Detti kínos kérdéseket tesz fel az NFÜ által kezelt EU-s pénzek kapcsán. Lázár János válaszának elképzelt címe lehetne mondjuk „Csak a Lajos”, és felszólalását zárhatná akár azzal is, hogy ha esetleg bárki értesülne még ellopható, einstandolható vagyonról – a magántulajdon sem akadály – kérjük, jelezze a lajos.simicska@nfu.gov.hu címen. De persze nem ezt mondja.
Lázár János roppant udvariasan válaszol Szél Bernadettnek, sőt, megköszöni (!!!) az LMP-nek, hogy közreműködtek annak a korábbi ügynek a felgöngyölítésében, mely során a fejlesztési támogatásokból hárommilliárd forint ment offshore-hátterű cégeknek. Amúgy pedig leszögzi, a mostani naperőmű-támogatás átlátható és tisztességes.
Tudósítónk nagyjából fél órája csak egyetlen minisztert látott az ülésteremben, Hende Csabát, valamint bent volt még Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes. A többi tárcát az államtitkárok képviselték csak. Halaszthatatlan közfeladat ellátása miatt, bla bla bla.
Lázár János Simicska Lajosról ugyan nem beszélt, de arról igen, hogy visszavonták a gyanús napelemtendert, és hogy szívesen meghallgatják az LMP (vagy mások) javaslatait is. Szél Bernadett mégsem fogadta el a választ, mivel tárgysorozatba sem vették több, a korrupció visszaszorítását szolgáló indítványukat. Lázár János válaszát én sem fogadtam el.
Az idősebb korú embereket lehet a legkönnyebben megvásárolni. Sok nyugdíjasnak jól jön ez a rezsicsökkentés, de nem veszik észre, hogy máshol ezt még meg fogják fizetni. Orbánék abban bíznak, hogy az idősebb korosztály beleesik ebbe a csapdába. De az idősek nem hülyék!
Schiffer András, az LMP frakcióvezetője ismét megpróbálkozik azzal, hogy a parlament foglalkozzon az ügynökkérdéssel, ezúttal egy országgyűlési határozati javaslatot (pdf) terjesztett be. Az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről című javaslat szerint az Országgyűlés kifejezné elkötelezettségét arra, hogy minden magyar állampolgár megismerhesse a múltat. Azoknak pedig, akiket a múlt rendszerben politikai nézeteik miatt üldöztek, információs kárpótlás jár. A határozati javaslat felhívná a kormányt arra, hogy december 31-ig nyújtson be törvényjavaslatot az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről.
Ékes József néhány percig fényezte a kormány politikáját, amire felszólalásának címzettje, Lázár János még csak nem is reagált (ugyan mit is reagált volna?), hanem kvázi folytatta a Szél Bernadettnek címzett előző interpellációs válaszát. Ez még Kövér Lászlónál is kiverte a biztosítékot, aki félbe is szakította, és rendreutasította az államtitkárt.
Ékes József fideszes képviselő boldog öninterpellációban kérdezi Lázár János államtitkár urat, meg tudja-e erősíteni, hogy a szocialistáknak csak a szájuk jár. Lázár János örömmel megerősíti. Dübörög a nemzeti együttműködés rendszere.
Lázár a cinizmus SZAKÁLLamtitkára. Ez bebizonyosodott Szél Bernadett, Orbán vejét is érintő, napelemes korrupciót firtató kérdésekor
– írja Facebookon az LMP-s képviselő a miniszterelnökséget vezető államtitkár arcszőrzetéről. Jaj, Gábor, jaj!
Kövér László szerint nem lesz választási költségvetés, hanem olyan lesz a büdzsé, amely tükrözi a kormány gazdaságpolitikai és társadalompolitikai céljait. Varga Mihály viszont zárt körben, a fideszes frakcióülésen már azt mondta, a költségvetés növeli a kormánypártok választási esélyeit.
Simon Gábor a pestszentlőrinci fideszes városvezetést kritizálja, amiért képtelen volt leleplezni, illetve felelősöket megnevezni a Cséry-telepen történt illegális szennyvízterítéssel kapcsolatban. Az ügy valóban durva: a Fővárosi Településtisztasági és Környezetvédelmi Kft. autói éveken keresztül ürítették illegálisan a szennyvizet az érintett területre.
"Eddig mindig kötekedtek a törvényjavaslataimmal, hogy ez nem jó, az nem jó. Ha az ügynökmúlt feltárásával, a szándékkal, a céllal egyetértenek, akkor ezt megszavazhatják. Aztán a kormány dolgozzon és készítsen egy saját törvényjavaslatot" – indokolta Schiffer, hogy most csak határozati javaslatot akar elfogadtatni az ügynökmúltról.
Budai Gyula felsorol egy csomó dokumentumot, ami azt bizonyítja, hogy már a Demszky-érában sem sikerült úgy igazán kivizsgálni az ügyet, és egyébként is értetlenkedik, hogy ezt az egészet miért nem a Fővárosi Közgyűlés előtt adja elő az MSZP. Azt viszont Simon Gábor kifogásolja teljes joggal, hogy miért Budai, és miért nem a környezetvédelemben illetékes Illés Zoltán reagált interpellációjára.
Az elnöklést a szocialista Ujhelyi István vette át. Róla egyébként több helyen is megírták már, hogy az Európai Parlamentbe készül, a lista második helyét fogja állítólag megkapni.
– írja eközben a Facebookon Vona Gábor a soroksári gyilkosságra utalva. Jaj, Gábor, jaj!
Képzeljék, mellettem ül az első magyar pilóta, aki anno MIG-et vezetett. Ferenc most 83 éves. Aktívan internetezik. Ahogy az az úr, aki a Deák téren 2006-ban elindított egy tankot, úgy Ferenc is simán el tudna vezetni most is egy MIG-et - árulja el, amikor erről érdeklődöm. '78-ban szerelt le, utána villamosmérnökként dolgozott a nyugdíjig.
Arról kérdezem a nyugdíjasokat, hogy Lázárnak jól áll-e a szakáll. "Az a magánügye. Az áll neki rosszul, hogy hadar és badarságokat beszél" - csapja le a labdát Géza.
És most nem az EU elleni értelmezhetetlen hisztire gondolok, hanem arra, hogy az óriási rezsiharcban és áfaháborúban egyetlen képviselő sem vette a fáradtságot arra, hogy a plenáris ülésen is megemlékezzen az 1848/49-es szabadságharc leverése után kivégzett aradi vértanúkra. Van-e ennél nemzetibb ügy? Nincs.
Mintha a parlament már senkit nem érdekelne. A fővárosi nyugdíjasklub tagjai ettől függetlenül mindenről elmondják a véleményüket. Bolgár Györgynek érzem magam :-(
Több stadiont kellene építeni, több Fradi-szurkolót kinevelni, és növelni kellene a TEK létszámát.
A rendvédelmi szervek korábban nyugdíjba ment tagjai a nyugdíjba menekültek, mert munkát nem mindenki kapott. Az életerős embereket elküldték kényszernyugdíjba.
Egy átlagnyugdíjas ma a gyermekét, unokáját látja el, mert nekik nincs munkájuk.
Pintér Sándor kinevezésekor azt mondta, hogy két héten belül rend lesz. Azóta több a bűncselekmény. De az is igaz, hogy ez nem rendőrségi probléma, hanem gazdasági. Az a cigány ember, akinek a családja otthon éhezik, de nem kap munkát, rákényszerül a bűnözésre.
A Demokratikus Koalíció nem szarozik, százezer forintos nyomravezetői díjat ajánanak azoknak, akik egyértelműen dokumentálni tudnak bármilyen, a bajai időközi választás megismételt fordulójához köthető csalást.
A fél szerkesztőségünk is ezt teszi.
Lanczendorfer Erzsébet (KDNP) az Erzsébet program idei eredményeiről kérdez, pontosabban sorolja hosszan a pozitívumait és dicséri a kormányt, mivel szerinte rengeteg szociálisan rászoruló gyermeknek segítettek ezzel. Egyébként ő volt az, aki idén márciusban a hatalom önkényét erősítő, az alkotmányosságot semmibe vevő 4. Alaptörvény módosítás miatti parlamenti akciónk közben pont velem szemben ült, és még a sok fideszes bekiabálás miatti nagy hangzavarban is hallani véltem, ahogyan fejét ingatva lehülyéz. Persze lehet, hogy a füleim megcsaltak, de az arckifejezése, ahogyan rám nézett, mindenképpen sokatmondó volt. Hát igen, biztosan kizökkenti kissé a decens kormánypárti képviselőket, amikor szembesítjük őket a törvényhozási ámokfutásuk következményeivel.