Gőgös Zoltán mögött egy a korrupcióellenes küzdelembe belefáradt Lamperth Mónika ül gőgösen - erős a megújult MSZP vizualítása. Is.
Háromnapos ülést tart a héten az Országgyűlés. Az biztos, hogy napirend előtt esik még néhány szó a vasárnap komédiába fulladó bajai időközi önkormányzati választásról. Folytatódik a rezsiháború és megint módosítják a földtörvényt. Ha ez így unalmas, akkor is olvasson minket, mert Vágó Gábor a Parlamentből, Deutsch Tamás pedig otthonról kommenteli a fejleményeket az Indexnek.
Akkor tudunk csatlakozni az Európa Tanács nőkkel szembeni és a kapcsolati erõszak elleni küzdelemről és megelőzésről szóló Isztambuli egyezményhez, ha ennek minden jogszabály megfelel. Ezt most készítik elő, válaszolja Doncsev András, az Emmi államtitkára. A válasz Ertsey Katalinnak nem elég, mert konkrét céldátumot szeretett volna hallani.
Úgy tűnik mégse tesz meg mindent a Fidesz a családon belüli erőszak ellen. Konkrétan nem történik semmi a vonatkozó nemzetközi szerződés ratifikálásával. Hetente egy nő, havonta egy gyermek hal meg áldozatként. Tényleg súlyos az ügy.
Közben jobbikos szóviccre kaptam fel a fejem: csaNádon belüli erőszak
a fideszes Borbély Lénárd most újra előhozza (felolvassa), hogy a kormány részéről erre valaki megint elmondhassa.
azt, amit a rezsicsökkentésről tudni kell. Tudják, a kormány a támadások ellenére csökkenti, megvédi, folytatja, stb. stb. stb.
egy rendkívül fontos társadalmi probléma ügyében interpellál. Doncsev államtitkár úr a rendkívül fontos társadalmi probléma ügyében válaszol. Családon belüli erőszak: hetente egy nő,,havonta egy gyermek hal meg. Mind az interpelláció, mind a válasz iskolapéldája annak, hogy hogyan lehet tökéletesen unalmasan beszélni egy mégoly lényeges dologról.
A rezsicsökkentés az elmúlt 20 év legnagyobb gazdasági és társadalmi tette.- mondja Fónagy. Örülnék, ha a gazdasági növekedés beindítása, a tudásalapú társadalomra való áttérés lenne a legnagyobb gazdasági és társadalmi tett. Megint a rövidtávú politikai haszonszerzés kerekedik felül a hosszú távú fejlesztések helyett.
A devizahitelezés családok százezreit tette tönkre. Annak idején elhangzott egy ígéret, hogy egy állami alappal majd át lehet váltani a devizahitelt forinthitelre. Ebből semmi nem lett, de Nemzeti Eszközkezelő van, ami 14 ezer lakást vesz meg, mondja Simon Gábor (MSZP). Miskolcon több mint 200 Fészekrakó-programos lakást az eszközkezelő felvásárolt és az ott lakók bérlőként maradhatnak. A lakók egy része azonban sem eddig, sem most nem fizet semmilyen rezsit, ami tönkreteszi a társasházat.
hogy Borbély Lénárd Németh Szilárd hangja mennyire hasonlít Nagy Bandó Andráséra.
keresztényszocialista politikus. Ez nem viccelődés, nem irónia. Szilárd azt képviseli, amit a CSU Németországban.
A Fészkrakó-csalás ügyében nyomozás folyik. Ha kiderül, hogy valamelyik lakás az Eszközkezelőhöz került, csak azokat segítik ki, akik önhibájukon kívül kerültek nehéz helyzetbe, válaszolja Fónagy János államtitkár Simon Gábornak.
A devizahiteles problémakörrel jön az mszp-s Simon. Az eszközkezelő édeskevés dolgot tett eddig. Mi Róna Péter álláspontját osztjuk, miszerint hibás termékről van szól, így a bíróság előtt kellene megállni a szerződésnek a kilakoltatás előtt. Ha bíróságra mennének tömegével a devizahitelesek, akkor a bankok peren kívüli megegyezésre kényszerülnének. Így nem kellene a problémában nem érintett adófizetők pénzét használni. A bankoknak vállalniuk kell a felelősséget ha hibás terméket vittek a piacra, és ne terítsék el a kockázatukat az adófizetőkre.
az MSZP-ben: "önök bevezették a devizahiteleket és kormányra kerülve bedöntötték a forintot" - mondja dr. Simon. Valószínűleg a Köztársaság téri pártszékház pincéjébe zárva élt doktor úr azelmúltnyolcévben.
A bankok belátására bízni ilyet, olyan mintha a farkasokat update-élelmiszerekre akarnák szoktatni, kifogásolja a jobbikos Z. Kárpát Dániel a devizahitelek régóta húzódó forintosításáról. A képviselő szerint az idegen hátterű pénzintézetek csak egy szóból értenek, ha törvénnyel kötelezik őket erre. A Jobbik szerint a megoldás a devizahitelek felvételkori árfolyamon való forintosítása lenne.
A felvételkori árfolyamon való forintosítás szerintem nem a legjobb megoldás, mert a bankok az újabb tehercsomagot simán át fogják hárítani az összes betétesre, tovább lassul a hitelezés.
Cséfalvay Zoltán államtitkár szerint a bátorságot és a botorságot mindössze egy betű választja el, a Jobbik javaslatának nincs gazdasági realitása. Ha a devizahiteleket a felvételkori árfolyamon forintosítanák, abba belerokkanna a gazdaság, emberek tömegei veszítenék el a munkájukat, és akkor ezért nem tudnának törleszteni. Z. Kárpát szerint az államtitkár válaszát egyszerűen az extraprofitot bezsebelő bankok írták.
A KDNP-s Vejkey Imre Magyarország korrpució elleni eredményeiről érdeklődik. Az ilyen kormányzati öninterpellációkkal azt csináljuk, hogy nem csinálunk velük semmit.
és a botor, hanem a bátor és a bútor valamint a bátor és a bitor között is csupán egy-egy betű a különbség.
Cséfalvay válaszát én sem fogadtam volna el
Elszámoltatás helyett elmúltnyolcévezés van csak. Milliárdos megbízások mennek minden héten ugyanazon cégcsoportnak. Ezek után van még narancsos képviselő, aki döngeti a mellét?
valaki pillangós késsel hátulról támad, nem biztos, hogy a másodfokú egyenlet megoldóképletének a felmondása a legjobb ellentámadás. Cséfalvay államtitkár úrnak, szeretettel.
azt válaszolta akkor Orbán: "A korrupció területén köszönjük jól állunk."
(forrás)
felsír valahol egy kitalált ötödikes úttörő. Hoffmann először a füleses súgógépével akar felszólalni.
Az MSZP-s Harangozó Tamás egy ötödikes bőrébe bújt, és választ írt Hoffmann Rózsa néninek, aki annak idején tagja volt a csúnya MSZMP-nek, és aki elküldte egy levél kíséretében az alaptörvényt minden iskolásnak.
Soha nem volt titok az önéletrajzom, mondja Hoffmann Rózsa. "Ön pedig annak a pártnak a tagja, amelynek jogelődjébe nekem egykor kényszerből pár évig be kellett lépnem." Hoffmann szerint a francia iskolások tudnak idézni az alkotmányukból, ők is ezt szeretnék. Harangozó szerint nagyon nincs rendben az iskolásoknak küldött levél, sem az, ahogy az alaptörvényt egyoldalúan elfogadták a kormánypártok.
10. A katonaság esküdjék meg az alkotmányra, magyar katonáinkat ne vigyék külföldre, a külföldieket vigyék el
Az afganisztáni kivonulás után hol és miért kell ezer magyar katonának külföldi műveletekben részt venni, kérdezi Staudt Gábor. Afganisztánban nem NATO-művelet zajlott, hanem az ENSZ Biztonsági Tanácsa által elrendelt akcióban vett részt, válaszol Hende Csaba, majd egy váratlan fordulattal azt kérdezi: "Nem tudom, hogy Ön háttal ül-e a moziban." Már régen eldöntötték ugyanis, hogy a 2014 végén véget érő afganisztáni művelet után a szövetség minden tagja részt akar venni egy misszióban, ami kiképzésre, tanácsadásra vonatkozik.