Schiffer az APEH 2005-2010 közötti elnökéről beszél, aki Bajnai Gordonéknak ad tanácsot. Szikora elődje is az Együtt 2014 környékén tűnt fel: ő lehetett volna a párt kecskeméti képviselőjelöltje.
Az APEH vezetője ebben az időszakban, 2005-től 2010-ig Szikora János volt: az addig vidéki, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei APEH-es Szikorát az MSZP-ben a Gyurcsány-kormány pénzügyminisztere, Veres János embereként könyvelték el, ilyen hátszéllel került az országos hivatal élére, Király László György helyére. Szikorát próbáltuk keresni, ő azonban elzárkózott attól, hogy az ügyben nyilatkozzon.
Legutóbb viszont Király László György és Szikora János is már Bajnai Gordon oldalán tűnt fel. Előbbi Kecskeméten lehetett volna Együtt-PM-es képviselőjelölt, ha a szocialisták ebbe belemennek, Szikora pedig a Haza és Haladásnak adott szakmai tanácsokat. Szigetvári Viktor azt mondta az Indexnek,„tiszteletteljes viszony″ van Szikora és Bajnai között. Szikora nem tagja a Haza és Haladás Egyesületnek, a napi szintű gazdaságpolitikai stratégiaalkotásban nem vett részt, de tanácsaival segít, és egy szabolcsi rendezvényen fel is lépett E14-es színekben.
A miniszterelnök a NAV-vizsgálóbizottságról, a közmunkaprogramról és Paks bővítéséről is beszélt. A három közül kettőt támogat – vajon melyiket nem? Parlament, percről-percre, Révész Máriusz és Vágó Gábor kommentálásával.
Gőgös Zoltán kifogásolta a magas élelmiszer ÁFÁ-t, és jelentősen csökkenteni kellene ezt. Orbán Viktor viszontválaszában elmondta, hogy az előző két ciklusban 14-ről 25-re emelték az ÁFÁ-t.
egy 25 éve jólfizető politikai állást viselő ember azt vágja akárkinek a fejéhez: "Ön nem ismeri a vidéki életet"
Ezek miatt vezette be a kormány a közmunkaprogramot - mondja Orbán, akit úgy istenigazából Volner János tudott egyedül felpaprikázni.
És a dolgozni akarók megbecsüléséről
Szegény Firtl Mátyás alig tudja felolvasni felszólalását. A kereszténydemokrata képviselő egyébként a SZÉP-kártya vidéki turizmusfejlesztésben betöltött szerepéről "kérdez".
Szél Bernadett Orbántól a magyar nukleáris jövőről érdeklődik. Ezek a kérdések peregnek:
(A Jobbiknak érdemes lenne végiggondolnia, hogy a szegényebb társadalmi csoportok felzárkóztatását hogyan is képzelik el!)
Orbán Viktor a "későn érkező" LMP képviselőinek kedvéért szakszerűen, szárazon ismerteti a 2009-es parlamenti határozatto, mely 95 százalékos többséggel támogatja a paksi atomerőmű bővítését.
Nincs és nem is lesz összpárti egyetértés atomerőmű-bővítés ügyben, amíg az LMP és/vagy a PM bent van a Parlamentben. Szél Detti jogosan hozza fel, hogy a társadalom nincs az atomerőmű-bővítés mögött.
veti oda Orbánnak Szél Bernadett, aki szerint az idézett kormányhatározat nem bővítésre, csak felmérésre ad jogalapot. És egyébként is, a Fidesz eltitkolta választói elől az atombővítési terveket, melyet pedig rengeteg jobboldali utasít el.
Orbán megint csak nagyon kimérten és nagyon röviden válaszol: az EU sem látja lehetőségét annak, hogy bármelyik térség "energiamix"-éből a közeljövőben kimaradjon az atomenergia.
Tukacs István már a negyedik résznél tart a "Takarékszövetkezetek lenyúlása" című kérdéssorozatának. Itt szerinte több furcsa folyamat is zajlik, méghozzá "valami nem tisztességes cél érdekében". Hát, nem hisszük, hogy az általánosságokat majd Fónagy János fogja neki konkretizálni.
Ebben a kérdésben szinte összpárti egyetértés van, ezért az LMP lehetőséget lát ebben a témában a támogatása növelésére. Széll Bernadett szokásos harcias hozzászólásában támadta Orbán Viktort, hogy nemzetközi tárgyalásain folyamatosan minden felhatalmazás nélkül Paks bővítéséről beszél. Egy felmérésre hivatkozik, amelyben az ellenzők állítólag többségben vannak.(szerintem nem jelezték, hogy mennyivel nőne az atomenergia kiiktatása után a villany ára.)
A miniszterelnök elmondta, hogy a Magyar Országgyűlés még az előző ciklusban 90 százalékos többséggel döntött Paks bővítéséről. Majd azt, hogy az unió energetikai biztosa azt állította, hogy nem lesz Európának olyan régiója, ami atomenergia nélkül boldogulna.
- kéri Tukacs István - "ugye nem arról van szó, hogy egy közpénzzel kistafírozott, az állami szervezetek számláit kezelő intézményt akarnak létrehozni, amit azután magánszemélyeknek fognak átjászani?" A szocialista képviselő igent vagy nemet vár.
Nem, a kormány nem akar átjátszani senkinek semmit.
Vége az azonnali kérdések órájának, vége a közvetítésünknek is.