A miniszterelnök és a belügyminiszter a Belügyminisztérium éves tájékoztatóján értékelik az évet. Élőben tudósítjuk, milyen is volt 2013.
Lehet akármilyen jó és okos külügyi szolgálatunk, már , ha van... mondta Orbán, váratlanul odaszúrva a KÜM-nek.
akkor az ország sem lehet sikeres. De ez fordítva is így van.
mondja Orbán - ezért mindenki tudja, mire számíthat a részemről. Majd a jól ismert szlogen:
Magyarország előnyére változott, és évről-évre jobban teljesít.
„A létezésünk is csak a Nemzetközi Valutaalap lélegeztető gépére csatolva volt biztosított.” – emlékezett 2010-re Orbán. Ma viszont, ha pénzre van szükségünk azt a piacról vesszük föl – mondta a kormányfő, bár a paksi atomerőmű bővítésére felveendeő tízmilliárd eurós orosz hitel feltételei még nem ismertek. „Hazánk devizaadóssága még mindig túl magas” – ismerte el viszont Orbán.
Orbán nagyon fásultan darálja a kormányzati szlogeneket.
"Soha nem látott szintre emelkedett a munkavállalás, négymillió ember dolgozik" – jelenti ki, majd mintegy védekezésképp arra kéri a BM dolgozóit, hogy
Vegyék fel a kesztyűt, ha a sajtóban, a Parlamentben vagy bárhol le akarják értékelni a közmunka értékét.
Ezt a kérést vajon hogyan kéne egy rendőrnek értelmeznie?
Az országnak annyi tere volt, mint egy ápoltnak a kényszerzubbonyban.
De most az államadósság elleni harc után a bankárok és a rezsicsökkentés ellen újból támadó Brüsszel ellen is ki tudunk állni.
A rendőrségen határozott, kemény nők és férfiak dolgoznak – mondta Orbán. De vannak-e pocakos tábornokok köztük? A katonáknál bizony vannak.
Ebből a cikkből grafikonokkal megtámogatva világossá válhat. Annyit előrebocsátunk, hogy Orbán állítása sántít.
utal a Portik-ügyre Orbán, aki szerint "fejétől bűzlik a hal".
Orbán civilként is megköszönte a BM munkáját, és méltatta az intézményt, mert erre saját maguk ritkán vállalkoznak. „A saját munkánk elismerése olyan fontos, hogy azt nem szabad másra bízni” – Orbán idézett egy állítólag ismert bölcsességet, amit mi inkább a háború és a katonák relációjában ismerünk.
ahelyett, hogy feloszlatták volna az előző kormányok alatt, csak kísérgették. Érdekes, én október 23-án negy rakás masírozó egyenruhást láttam Budapest szívében, és senki nem oszlatta fel őket.
Erős kijelentés, de lejegyezzük.
Precíz munkával megteremtette az Országos Vízügyi Főhatóság az árvízi védelmi munkákra való felkészülés alapjait – mondott Orbán köszönetet az intézménynek.
ez volt az 1990-es önkormányzati törvény mögötti alapgondolat. Ez akkor méltánylandó gondolat volt, de utna a nagy szabadságban belefulladtak a terhekbe és az adósságba.
Orbán a Magyar Gárdára utalva egyenruhás grasszálásról szólt, amihez az előző kormány idején a rendőrség is asszisztált. Bár a kormányváltás után tartott eskütételt a Magyar Nemzeti Gárda és elődjét a Magyar Gárdát a bíróság még a korábbi kormány idején oszlatta fel, 2009-ben.
Orbán életében még nem volt olyan, amikor az állam veszi az erkölcsi alapot arra, hogy a képzés nélkülieket az állam felkarolja. A közmunkaprogram keresztény erkölcsi indíttatásán, nagyvonalúságán ezért nem szabad gúnyolódni.
Orbán elismerte a gyermekbetegségeit a közmunkásképző programnak, de szerinte kár gúnyolódni a programon, amelynek célja, a munka világába terelni azokat, akik most erre képzettségük hiányában alkalmatlanok. Bár a munkanélküli diplomások szerint talán nem felhőrajzolással kéne őket munkára bírni.
sok a visszatérő gondolat, de az amúgy kiváló szónok Orbán az előre betárazott erős kijelentéseket nem igazán tudja most kellő erővel prezentálni.
Orbán lényegében ezt mondta ki azzal, hogy a TEK egy olyan alakulat, amit "ki lehet állítani nemzetközi megmérettetéseken és versenyeken".
Ezért tudja, milyen kevés pénzt keresnek. Ők 29 ezren márciustól erre az évre havi 10 000 forintos bérkiegészítést kapnak.
Magyarországnak az önbecsülése érdekében érdeke volt egy egyenruhás elitegységre, amint a Terrorelhárítási Központ, „amely kifejezi az állam cselekvőképességét, és akiket ki lehet állítani bármilyen nemzetközi megmérettetésen és versenyen” – mondta Orbán, aki szerint természetes, hogy az intézmény létrehozása némi féltékenységet szült szakmai körökben is, de bízik benne, hogy mindenki elismeri majd az elitegység szükségességét.
Orbán reméli, hogy április után is eljöhet és megvitathatják a teendőket. Ebben bízott a hallgatóság is, amely fegyelmezett, két szóban kijetett viszontlátásra felkiáltással búcsúzott.