Egyetlen csodazongorát sem adtak el tavaly
További Belföld cikkek
- Emberekre is veszélyes fertőzéssel kell felvenniük a harcot a magyar gazdáknak
- Letartóztatásban marad az amerikai nő meggyilkolásával gyanúsított férfi
- Százharminc új járművel készül az ünnepekre a Magyar Posta
- Ironikus megjegyzéssel tesz eleget a brüsszeli elvárásnak a nemi esélyegyenlőségi törvény
- Vitézy Dávid az utolsó metró után bezáratná a budapesti aluljárókat
– írja a 444. A Zengafonst 2012-ben alapították, Komoróczki István volt NGM-államtitkár vezette. Az Új Széchenyi-terv keretében 126 millió forint uniós pénzt nyertek a Bogányi-zongora fejlesztésére, a 60 milliós önrészhez pedig a Magyar Nemzeti Banktól kaptak pénzt.
A zongorából, amit L. Simon László „csodálatos hangszerként” aposztrofált, az állam 2015-ben 10 darabot rendelt, erre az Emmi költségvetéséből 764 millió forintot fordítottak. 2016-ban pedig az Operettszínház kért 10 darabot, összesen 602 millióért.
Ehhez képest a cég árbevétele a 2014 óta a következőképpen alakult:
- 2014: 40 millió forint
- 2015: 36 millió forint
- 2016: 0 forint
Egy Bogányi-zongora egyébként 76 millió forintba került, ezért valószínűleg a 2014-es és 2015-ös árbevétel egy darab zongora eladását jelzi, amit a vevő két részletben fizetett ki.
Egy olvasó írta meg, hogy ez az egy szál zongora az Aria Hotelhez került. Az Aria egy luxushotellánc tagja, melynek tulajdonosa Henry Kallan.
A cég eredménye így mínusz 236 millió forint volt. A saját tőke negatív tartományba zuhant, az idei veszteség közel egyenlő az Új Széchenyi-tervtől és az MNB-től kapott támogatás összegével.
Frissítés 17.58: Nem húsz, csak tíz!
A Budapesti Operettszínház a Bogányi-zongorákkal kapcsolatban az alábbi közlemény megjelentetését kérte:
A megjelent írás egy korábbi, 2015. évi állami beszerzésről is szól, miközben a valóságban egyszer tíz darab zongora beszerzése történt, vagyis nem rendelt külön 10 darab zongorát az állam és külön 10 darab zongorát az Operettszínház. 1 kormányhatározat született, 1259/2015. (IV.24.), amely alapján az állami fenntartású Budapesti Operettszínház lett megbízva azzal, hogy közbeszerzés keretében beszerezze a zongorákat. A közbeszerzés a kormányhatározat 1259/2015. (IV.24.) alapján került kiírása, az eljárás alapján megkötött szerződésnek megfelelően a zongorák ára 602 millió forint + áfa, ahogy ez a tájékoztatóban is megjelent.
Az első két zongora legyártása a közbeszerzési szerződésnek megfelelően megtörtént. A Budapest Music Centerbe már leszállításra került, míg a Vígadóba történő leszállítása folyamatban van.