- Belföld
- oktatás
- járvány
- pedagógus
- oltás
- vakcina
- iskola
- tanár
- pdsz
- szakszervezet
- koronavírus
- koronavírus magyarországon
A tanárok jobban bíznak a vakcinában, mint a társadalom
További Belföld cikkek
- Káoszról számolt be a bombariadó miatt megszakadt fővárosi buli egyik részvevője az Indexnek
- Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyermek látogatott el a Parlamentbe
- Emelkedik a hivatalból kirendelt igazságügyi szakértők óradíja
- Ellepi a karácsonyi vásárokat a TEK a magdeburgi támadás után
- Ujhelyi István: Megérintette a Fideszt a bukás szele, olyan folyamatok indultak el, amikre 30 éve nem volt példa
A pedagógusok körében magasabb az oltási hajlandóság, mint a magyar társadalomban − derül ki a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) megbízásából 2020 decemberében és 2021 januárjában végzett felmérésből.
A 21 Kutatóközpont elemzője, Fényes Csongor kiemelte: az adatok alapján a válaszadó pedagógusok hetven százaléka részt vett a tavaly novemberi és decemberi koronavírus-teszteléseken.
A TANÁROK 43 SZÁZALÉKA BIZTOSRA ÍGÉRI, HOGY BEOLTATJA MAGÁT VALAMELYIK VAKCINÁVAL, 36 SZÁZALÉKUK MÉG BIZONYTALAN.
A megkérdezettek mintegy húsz százaléka számolt be arról, hogy igazoltan elkapta a vírust. Egyre többen jeleznek kimerültséget és fáradtságot. A heti negyven órában dolgozó más munkavállalókhoz képest a pedagógusok átlagosan 55 óra felett teljesítenek, és sokszor a járvány miatt megbetegedett kollégákat is helyettesíteni kell − mutatott rá Szabó Zsuzsa, a PSZ elnöke, aki évek óta jelzi a kormánynak, hogy mennyire nagy a leterheltsége a pedagógusoknak, és eközben mennyire alacsonyak a bérek.
Szabó Zsuzsa azt szeretné, hogy a pedagógusok az oltási tervben kerüljenek előre, sok a személyes kapcsolat, kiemelten kell kezelni ezt a társadalmi csoportot.
Galgóczi Eszter, a 21 Kutatóközpont elemzője elmondta: kíváncsiak voltak arra is, hogy a pedagógusok mit mondanak a járványügyi intézkedésekről, milyen az egészségügyi-lelki állapotuk. A pedagógusok megosztottak, de 56 százalékuk a hagyományos oktatást választaná. A teljes digitális tanrend mellett 19 százalékuk volt.
A felmérés szerint a digitális tanrendre való átállás leginkább az idősebb pedagógusoknak okozott gondot. Az átállás emellett azokat a diákokat érintette hátrányosan, akiknek sem az eszköztára, sem a kompetenciája nem volt megfelelő.