Most összesítik, hogy hány egészségügyi dolgozó adatta be magának az oltást. Ennek határideje ma éjfélkor jár le. Az előzetes adatokból az látszik, hogy nagyon kevés orvos és szakápoló nem oltatta be eddig magát. Ha meg lesz a végeredmény, mindenképpen nyilvánosságra hozzák az adatokat.
A miniszterelnök, a köztársasági elnök és a pápa közötti találkozón semmilyen vitás kérdés nem került szóba, Ferenc pápa egyértelművé tette, hogy fontosnak és példaértékűnek tartja a családpolitikát. A pápa úgy fogalmazott, hogy fontos, hogy a magyar kormány nem hagyja relativizálni a családfogalmat, a család apából, anyából és gyermekből áll – mondta a szentatya Gulyás Gergely szerint.
A baloldalt minősíti, hogy 15 évvel az őszödi beszéd után még mindig Gyurcsány Ferenc fogja össze. Kérdésre válaszolva a miniszter azt mondta, hogy a kormány nap mint nap megemlékezik az őszödi beszédről, amikor felszámolja a Gyurcsány-kormányzat okozta károkat.
A gazdasági növekedés számai a harmadik negyedévben is bizakodásra adnak okot, a turizmus rekordot mondhat magáénak idén nyáron. Gulyás Gergely szerint a kormánynak sikerült túlteljesíteni azt az ígéretet, hogy ahány munkahely megszűnik, annyit hoznak létre. 4 millió 704 ezren dolgoznak Magyarországon, ez is rekord.
A pénzügyminiszter beszámolt a kormánynak a minimálbér-tárgyalásokról. Kiderült, hogy a nemzeti konzultáció visszaküldött válaszaiban a többség a 200 ezer forintos minimálbér mellett foglalt állást. A kormányzat jelenleg arról tárgyal a munkaadókkal és a munkavállalók képviselőivel, hogy miként lehetne ezt bevezetni 2022 januárjától.
Gulyás Gergely szerint 250 ezren vettek részt a pápa budapesti szentmiséjén, a fáklyásmeneten pedig háromszázezren vonultak. A miniszter kiemelte, hogy ritka, ha a pápa bármelyik országot személyes jelenlétével megtiszteli az Eucharisztikus Kongresszuson.
Új Pfizer-beszerzési kezdeményezése van az EU-nak, itt Magyarország a megrendelők közé tartozik, ez a 12 év alattiakra vonatkozik.
A kormány kezdeményezte a veszélyhelyzet meghosszabbítását a parlament előtt. A kabinetnek erre a gyors reagálás érdekében van szüksége. Arra számítanak, hogy a következő hullámban kevesebb ember fog megbetegedni, és kevesebb ember fog kórházba kerülni. Ez nagyrészt annak köszönhető, hogy eddig már mintegy hatmillió ember megkapta az oltást. A 3. oltást az első kör után minimum 4 hónappal később lehet kérni, de hat hónap után javallott. A kormány nem fog korlátozásokat bevezetni – mondta Gulyás Gergely.
Tárgyalnak a munkáltatókkal arról, ha szigorúbb szabályokat akarnak az oltottságra vonatkozóan előírni, akkor megkövetelhessék-e a munkavállalóktól az oltást. Ilyen döntés nem született, de a felvetés megjelent. A miniszter szerint jogos igény a munkáltatók részéről, hogy a munkavállalóikra számíthassanak, és ne veszélyeztessék egymást.
Gulyás Gergely azzal kezdte a Kormányinfót, hogy a negyedik és az ezt követő hullámok eltérnek a mögöttünk hagyott három hullámtól, az oltás olyan eszköz, amely alapvető védettséget ad, valamennyi orvosi adat alátámasztja, hogy aki be van oltva, annak a védettsége sokszorosára nőtt. Négy hónap után lehetséges, hat hónap után különösen a 60 év felettieknél ajánlott a harmadik oltás. A miniszter leszögezte, hogy a kormány nem kívánja a lezárások politikáját folytatni, Magyarország ma Európa egyik legbiztonságosabb és legszabadabb országa járványügyi szempontból. Még mindig van 400 ezer 60 év feletti, aki nem oltatta be magát, a kormány mindent megtesz azért, hogy elősegítse az oltásukat.
Orbán Viktor ma Szlovéniában van, este pedig kezdődik a kormánypártok frakcióülése Esztergomban, ezért tegnap volt kormányülés, ma pedig Kormányinfó – indította a tájékoztatót Gulyás Gergely.
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) hétfői bejelentése szerint módosítják a 2021-es finanszírozási tervet, és az eddig 644 milliárd forinttal egyenértékű nemzetközi devizakötvény-kibocsátási tervet 4,5 milliárd euró egyenértékű dollár- és eurókötvény-kibocsátást lehetővé tévőre emelik.
A járvány elleni további hatékony védekezés és gyors reagálóképesség érdekében a kormány a járvány elleni védekezésről szóló törvény hatályának meghosszabbítását kezdeményezi az Országgyűlésnél 2022. január 1-jéig – a kormány keddi ülésén született döntés értelmében az erről szóló javaslat hamarosan az Országgyűlés elé kerül, amit az elsők között vehetnek napirendre az őszi ülésszakon.