Műsor az Emmiben, nem engedték be a pedagógusokat az épületbe
További Belföld cikkek
- Betiltották a szilveszteri tűzijátékozást a III. kerületben
- A dolgozók váratlan élethelyzetei miatt szünetel a fül-orr-gégészeti ügyelet a szekszárdi kórházban
- Tízmillió forintos büntetést kapott a Magyar Vízilabda Szövetség
- A pécsi püspök is bocsánatot kért az egyház által elkövetett bűnökért
- Kövér László szerint a „vérfagyasztó” romániai fejlemények Magyarországon is megismétlődhetnek
„Tárgyalni jöttünk, sztrájktárgyalásra érkeztünk, hiszen kaptunk meghívót Kisfaludy Lászlótól” – jelentette ki az épület előtt Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, aki bizonyítékként három, az Emmitől kapott levelet is felolvasott. Ezekből kiderült:
- A szakszervezetek február 7-én kaptak meghívót a következő sztrájktárgyalásra, melynek időpontja február 11. (péntek) 10 órára lett kitűzve.
- Február 10-én, csütörtök este 6 óra után azonban újabb levél érkezett részükre, ebben már az állt, hogy miután a bíróság másodfokon kimondta, hogy jogellenes volt a január 31-i sztrájk, meg kell vizsgálni, hogy ez a döntés milyen hatást gyakorol a további tárgyalásokra, ezért a péntek délelőtti sztrájktárgyalás időpontját február 16. (szerda) 14 órára módosítják. A szakszervezetek jelezték, hogy számukra elfogadhatatlan, hogy az utolsó pillanatban változtatnak.
- Ma korán reggel, nem sokkal 6 óra után válaszként újabb levelet kaptak, melyben felhívták a pedagógusok figyelmét arra, hogy a mai tárgyalás akkor sem lesz megtartva, és „az épületbe való bejutás sem lesz megoldott”.
A szakszervezetek ennek ellenére próbáltak meg bejutni az Emmi épületébe, ám ahogyan arra számítani lehetett, csak a portáig jutottak. A minisztérium munkatársai ott közölték: nem mehetnek be, nincs érvényes időpontjuk.
Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) országos választmányi tagja szerint a kormány nem tesz mást, mint húzza az időt, arra megy ki a játék, hogy ahogy a korábbi sztrájknál, úgy most se férjenek bele a határidőkbe.
Szabó Zsuzsa kiemelte, hogy a március 16-i sztrájk megtartását nem adják fel, a jogszerűségért pedig mindent megtesznek.
Mint arról korábban beszámoltunk, csütörtök délután jogerős ítéletet hozott a Fővárosi Ítélőtábla, ami alapján megállapították, hogy a 2022. január 31. napján tartott figyelmeztető sztrájk jogellenes volt.
Az Emmi egyébként már korábban jelezte, hogy jogerős ítélet nélkül a sztrájknak nincs törvényes alapja, de a szakszervezetek több alkalommal is hangsúlyozták, hogy ezt kizárólag a bíróság mondhatja ki. Most, hogy ez megtörtént, a pedagógusok úgy döntöttek, hogy a Kúriához fordulnak felülvizsgálati kérelemmel.