Zárva maradt az iskola, ahol 29 tanár polgári engedetlenségbe kezdett
További Belföld cikkek
- Összecsapott Kövér László és Gyurcsány Ferenc, több mint tízmillió forintos büntetés lett a vége
- Csaknem 40 milliárd forintot ad a kormány a kórházak adósságrendezésére
- Átláthatóságot emleget Magyar Péter, de nincs nyoma a 103 millió forintnak
- Eltűnt egy 16 éves ukrán lány Budapesten
- A DK nem szavazza meg Vitézy Dávidot főpolgármester-helyettesnek
A szentgotthárdi tanárok akciójáról a hétvégén már beszámoltunk. Az oktatók azt mondták: vállalják a következményeket, és az oktatás mai helyzete mellett egész egyszerűen nem tudnak mást tenni.
Most az ATV számolt be egy riportban arról, hogy hétfőn a tanárok valóban nem vették fel a munkát az iskolában,
és emiatt az iskolaigazgató háromnapos rendkívüli tanítási szünetet rendelt el.
A pedagógusok egyben a felmondásukat is letétbe helyezték az iskolaigazgatónál, arra az esetre, ha az akció után sem lesz változás. Azt mondták, hogy a szülők megértően álltak a tiltakozásukhoz, és a szülői munkaközösség is biztosította őket a támogatásukról. Hozzátették: komoly változásokat szeretnének az oktatásban, minőségi oktatást, minőségi bérekkel, mert szerintük, ami ma jelenleg zajlik, az a pedagógusok megaláztatása.
Mindeközben a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke azt mondta: több gyerek és dolgozó is fázott az első tanítási napon néhány intézményben, mert a téli szünet alatt kihűltek az épületek.
Volt olyan iskola, ahol 17 fokot mértek.
„Vas megyéből kaptunk hírt, hogy a szülők letelefonáltak az iskolába, hogy elég meleg van-e, nem volt, nem vitték a gyerekeket iskolába. A pedagógusok pedig forró teát főztek és pokrócokba takarózva várták azt, hogy egyszer majd csak jobb lesz a hőmérséklet, de Miskolc környékéről az egyik kistelepülésről is jött egy hír, illetve Vas megyében egy kis településen még mindig problémák vannak a fűtéssel” – árulta el Szabó Zsuzsa, a PSZ elnöke.
A Szülői Összefogás Közösségéhez is több hasonló panasz futott be – jelentette ki Burai Vera, aki szerint egyre több szülő látja az oktatási rendszer hibáit. „Nem huszonegyedik századi kompetenciák elsajátításáról szól az iskola, nincsenek fejlesztők, nincsenek pedagógusok, tényleg azok a szereplők, akik még ott vannak és tartják a frontot, ők viszont annyira nagyon fáradtak és leterheltek, hogy egyre nehezebben kivitelezhető minden” – fogalmazott.
Pedagógusok és diákok hétvégén, az úgynevezett Tudásmenet lezárultakor a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumnál tartottak egy megmozdulást. Nemrég a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete egy újabb sztrájkot is meghirdetett.