Jogsértőnek ítélte a médiahatóság Bencsik András LMBTQ-ellenes mondatait, pénzbüntetés is jár
További Belföld cikkek
- Politikatörténeti pillanat volt Menczer Tamás és Magyar Péter találkozása?
- Nemi erőszak és gumibotozás a tiszalöki börtönben – jelentést tett közzé az Európa Tanács
- 2053-ig mindent titkosítottak a Védelmi Beszerzési Ügynökség hekkertámadásáról
- Tűz ütött ki egy gödöllői házban és egy soproni lakásban
- Felmondott a Kutyapárt hegyvidéki képviselője a privát munkahelyén a vagyonnyilatkozata miatt
Ahogyan arról már beszámoltunk, Bencsik András, a Demokrata című lap főszerkesztője a Hír TV Sajtóklub című műsorában jó hírként számolt be arról, hogy homoszexuális férfiakat végezhetnek ki Ugandában. Az ügyben a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) vizsgálatot indított, megszületett a végeredmény.
Jogsértőnek ítélte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa a Hír TV március 26-án adásba került Sajtóklub című műsorszámát
– írja közleményében a médiahatóság.
A médiatanács az eljárás során megállapította, hogy a műsorszám sértette az emberi méltóság tiszteletben tartására vonatkozó, valamint a kirekesztésre alkalmas médiatartalom közzétételét tiltó törvényi rendelkezéseket.
A testület ezért 200-200 ezer, azaz összesen négyszázezer forintnyi bírság megfizetésére kötelezte a Hír TV szolgáltatóját, valamint a jogsértés tényéről szóló közleményt fel kell olvasni a Hír TV adásában, és a televízió honlapjának nyitóoldalán is köteles közzétenni azt.
A jogvédők is tiltakoztak
Bencsik kijelentései miatt a Sokszínű Magyarországért Képviselői Csoport tagjai törvénymódosítással védenék az LMBTQ-csoport tagjait a gyűlöletbeszédtől. Az ellenzéki képviselőkből álló csoport az elmúlt hónapok egyik legkeményebb homofób megszólalása után lépett.
Sebián-Petrovszki László, a DK országgyűlési képviselője, a csoport elnökségi tagja mutatta be a törvényjavaslatot:
Fontos kiemelni, hogy Bencsik András azért úszhatja meg könnyedén a homofób gyűlöletbeszédet, mert a Polgári törvénykönyv nem védi és nevesíti a szexuális kisebbségeket mint gyűlöletbeszéd forrása. A módosítás azért fontos, hogy az LMBTQ-emberek polgári bíróságokon is megvédhessék magukat, ez eszközt biztosít számukra, ha gyűlöletbeszéd éri őket vagy a közösséget.