Gy. Németh Erzsébet: Nem kell bablevest hozni nekem a börtönbe
További Belföld cikkek
- Idős férfit gázolt halálra egy autóbusz tolatás közben
- Orbán Viktor átadta Mr. Oroszországnak a Magyar Érdemrend középkeresztjét
- Navracsics Tibor: Fejlesztésekre van szükség a közlekedési infrastruktúrában
- Véget vetett az életének egy gimnazista lány Egerben
- Magyar Péter elment a falig: a tagállami hatáskör határt szab az EP-mandátumnak
„Pölöskei Gáborné Áder Annamáriának mint közszereplőnek sokkal több lehetősége lenne megvédeni magát a sajtóban, de ő a bátyja háta mögé bújik” – mondta Gy. Németh Erzsébet kedd este, az ATV Egyenes beszéd című műsorában.
Gy. Németh Erzsébet elmondta, hogy Pölöskei Gáborné Áder Annamáriának tudnia kellett arról, hogy a bicskei gyermekotthon két dolgozója már 2011-ben elmondta, hogy a gyermekotthon igazgatója zaklathatja a gyerekeket. Tudnia kellett arról is, hogy a bejelentés megtörtént, hogy ez mit tartalmazott, és hogy a két hét szabadsága kivétele után V. János visszament az intézménybe.
A politikus szerint ezt nemcsak ő állítja, hanem a főjegyzőnek is volt vizsgálata az ügyben Karácsony Gergely főpolgármestersége alatt, valamint egy eseti vizsgálóbizottságot is felállított a főváros, és Gy. Németh Erzsébet hétfőn a parlamentben ennek a vizsgálati jelentéséből idézett, és támasztotta alá azt, hogy 2011-ben a fővárosi önkormányzatnak és Pölöskei Gáborné Áder Annamáriának lett volna lehetősége többet tenni, hogy a gyerekeket megvédjék.
A DK országgyűlési képviselőjének elmondása szerint nagyon csodálkozott azon, hogy Áder János indította el ezt az ügyet, hiszen mint mondta, Pölöskei Gáborné Áder Annamáriának mint helyettes államtitkárnak, tehát mint közszereplőnek sokkal több lehetősége lenne megvédeni magát a sajtóban, de ő „mindvégig bujdosik, a bátyja háta mögé bújik”, és úgy gondolja, hogy majd a bíróság lerendezi a dolgot, de ő „áll elébe ennek a pernek”.
Gy. Németh Erzsébet szerint még egy felháborító dolog van ebben az ügyben, hogy senki sem kért bocsánatot a bicskei áldozatoktól a kormánytagok közül. Csak az akkori főpolgármester-helyettes, Csomós Miklós írt most egy levelet Karácsony Gergelynek, melyben megköveti a bicskei áldozatokat, és amelynek egy részletét a DK országgyűlési képviselője felolvasta a parlamentben. Mint mondta, „a kormánytagok dermedt, néma csendben hallgatták a mondatokat”.
Mentelmi jogának felfüggesztésével kapcsolatban elmondta: az a szokásrend, hogy magánvádas ügyekben nem függesztik fel a képviselők mentelmi jogát. Hozzátette, hogy korábban az ilyen típusú ügyekben szinte minden esetben jogerősen felmentették az ellenzéki képviselőket, majd megnyugtatta azokat, akik érte aggódnak. Mint mondta „nem kell bablevest vinni neki a börtönbe”.
Felfüggesztették a mentelmi jogát
Március 18-án Pölöskei Gáborné Áder Annamária nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás miatt büntetőfeljelentést tett Gy. Németh Erzsébet ellen. A magánindítványban kérték a politikus mentelmi jogának felfüggesztését is az Országgyűlés elnökétől.
Azért tették, amiért elmondtam az országnak, Áder János testvére fővárosi főosztályvezetőként tudott arról, mi történik a bicskei gyermekotthonban, mégsem akadályozta meg, hogy V. János tovább zaklassa a rá bízott gyereket
– reagált a mentelmi jog felfüggesztéséről szóló javaslatra az országgyűlési képviselő. Gy. Németh Erzsébet hozzátette, hogy a DK egész közössége nevében mondhatja, nem fognak hallgatni, nem fognak beletörődni, hogy fideszes politikusok mentegetnek segítőket. Elmondta azt is, ők következményeket akarnak, így nem lehet őket megfélemlíteni.
A Mentelmi Bizottság – 3 igen és 2 nem szavazattal – azt javasolta az Országgyűlésnek hétfőn, hogy Gy. Németh Erzsébet országgyűlési képviselő mentelmi jogát az adott ügyben függessze fel, melyet kedden 140 igen, 43 nem szavazattal elfogadott a parlament, így felfüggesztették a politikus mentelmi jogát. Erre azért volt szükség, hogy ebben az esetben a Pesti Központi Kerületi Bíróság elé állhasson. (Az országgyűlési képviselőket mentelmi jog illeti meg, így csak annak felfüggesztése után állhatnak bíróság elé.)
Gy. Németh Erzsébet elmondta, hogy nem fogják elhallgattatni, és mindent megtesz, hogy minél jobb törvényt hozzanak. Szerinte Pölöskei Gáborné Áder Annamária, Novák Katalin és Balog Zoltán, illetve az egész Fidesz felelős. Szerinte Áder János testvére nem mer önállóan kiállni, és a volt köztársasági elnökön keresztül üzenget.
Egy közleménnyel indult
Mint arról korábban beszámoltunk, Gy. Németh Erzsébet szerint Áder János volt köztársasági elnök testvére, Pölöskei Gáborné Áder Annamária tudott a bicskei pedofil igazgatóról, mégsem tett semmit a fővárosi gyermekvédelmi főosztály vezetőjeként.
A fenti állítás mellett a DK országgyűlési képviselője egy, a párt honlapján is elérhető közleményben megfogalmazta, hogy Tarlós István főpolgármestersége alatt a bicskei gyermekotthon két dolgozója már 2011-ben elmondta a Fővárosnak, hogy a gyermekotthon igazgatója zaklathatja a gyerekeket, mégsem történt semmi, valamint hogy az ügy eljutott a Főváros Oktatási, Gyermek- és Ifjúságvédelmi Főosztályához, melynek akkori vezetője Pölöskei Gáborné Áder Annamária volt.
Neki tudnia kellett arról, hogy mit csinál az igazgató a bicskei gyermekotthonban lakó gyerekekkel, mégsem tett semmit, ezért a pedofil igazgató még 5 éven át zaklathatta a rá bízott gyerekeket. Pölöskei Gáborné Áder Annamáriát a hallgatása után előléptették, Balog Zoltánnak lett az államtitkára
– fogalmazott Gy. Németh Erzsébet.
Lapunknak a kialakult helyzetről korábban így nyilatkozott Áder János volt köztársasági elnök: „Én nem vagyok perképes az ügyben, de a húgom igen. Az ő nevében elmondhatom, az első pillanattól világos volt, hogy perelni kell.”
Gy. Németh Erzsébet egy későbbi sajtótájékoztatón továbbra is Pölöskei Gáborné Áder Annamária lemondását követelte. A politikus és pártja Áder János húgának a felelősségét kérte számon a kormányon a kegyelmi botrányban.
Áder János március elején a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában elmondta, hogy egy főjegyzői jelentés igazolja, hogy Gy. Németh Erzsébet valótlanságot állíthatott. A volt köztársasági elnök szerint a 21 oldalas főjegyzői jelentés rögzíti, hogy 2011-ben a főpolgármesteri hivatal főosztályvezetőjeként dolgozó húga feljegyzésben tájékoztatta az akkori főjegyzőt, hogy a bicskei gyermekotthon igazgatójára vonatkozó közérdekű bejelentés miatt megkezdték a feljelentés előkészítését.