- Belföld
- árpád híd
- gázolás
- kártérítés
- halálos gázolás
- bicikli
- mercedes
- bmw
- sofőr
- ügyészség
- jóvátétel
- fővárosi ügyészség
Döntött a Fővárosi Főügyészség: nem kaphat jóvátételt az Árpád hídi gázoló
További Belföld cikkek
- Itt a minisztérium bejelentése, gyökeres változás jön az egészségügyben
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
Szeptemberben számoltunk be arról, hogy akár milliós jóvátételt is kaphat annak a Mercedesnek a sofőrje, aki tavaly júliusban az Árpád hídon halálra gázolt egy 26 éves biciklist. Ennek oka, hogy a gázoló férfinak eltört a kulcscsontja, és nyolc napon túl gyógyuló, csonttöréses sérülést szenvedett, miután egy másik száguldozó autó (BMW) sofőrje beleszállt a Mercedesbe.
A 24.hu most azt írja, a bűnösségét beismerő BMW-sofőr azt szerette volna elérni, hogy közvetítői eljárásra bocsássák az ügyét és jóvátételt fizethessen a tragédiát okozó sofőrnek a sérülései miatt, de az üggyel kapcsolatban Rab Ferenc, a Fővárosi Főügyészség szóvivője közölte, hogy a Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség elutasította az egyik gyanúsított által előterjesztett, közvetítői eljárás lefolytatására irányuló indítványt és megtagadta az eljárás felfüggesztését.
A bűncselekmény jellegére, az elkövetés módjára, valamint a gyanúsított személyére tekintettel a közvetítői eljárás ellentétes a büntetés kiszabásának elveivel. A határozat ellen a védő panaszt jelentett be
– áll az indoklásban. A szóvivő arról is beszélt, a panaszt a Fővárosi Főügyészség nem tartotta alaposnak, ezért ezt is elutasították.
Azt is elmagyarázta, hogy a bűnösség foka, az elkövető személyében rejlő lehetséges veszély a közúti közlekedésre nem külön-külön, hanem együttesen értékelve eredményezik azt, hogy a büntetőeljárás további lefolytatása nem mellőzhető. A nyomozást befejező érdemi döntés meghozatala folyamatban van – tette hozzá.
Horrorisztikus baleset
Mint ismert, tavaly júliusban a hajnali órákban egy 690 lóerős Mercedes AMG az Árpád hídon haladt a budai irányba, amikor a sofőr elvesztette az uralmát az autó felett, majd többször megpördült, és a szalagkorlátot átszakítva elgázolt egy biciklist. A RACE-001 rendszámú kocsi ezek után továbbcsúszott, nekiment egy autónak, majd a fejére fordulva állt meg. A 26 éves kerékpáros életét már nem tudták megmenteni, mindkét lába leszakadt.
A szemtanúk szerint spontán versenyzés alakult ki két BMW és egy Mercedes között a Róbert Károly körúton, a Teve utcai lámpától. A két BMW-s nagy sebességgel száguldott a Róbert Károly körúton, amikor a Teve utcai kereszteződésben a lámpánál találkoztak a Mercedesszel. Amikor zöldet kaptak, mindhárom autó gyorsulni kezdett, a Mercedes jobbról, a kanyarodósávból, az egyik BMW pedig balról, a belső sávból előzte a normális sebességgel haladó autókat.
Később kiderült, hogy a Mercedes sofőrje akár milliós jóvátételt is kaphatott volna, mert eltört a kulcscsontja, amit a vizsgálatok szerint a másik sofőr okozott. „Az ügyben az a gyanúsított, aki a második kocsit vezette, közúti baleset gondatlan okozásának vétségével lett meggyanúsítva, mivel amikor beleszaladt az előtte már felborult autóba, akkor sérült meg az első kocsi sofőrje” – mondta korábban Rab Ferenc. A történtek miatt a BMW sofőrje kérvényezte, hogy jóvátételt fizethessen a biciklist halálra gázoló sofőrnek. Azt is hozzátette, hogy szerinte a Mercedesből kifolyt olajon csúszott meg.
A Mercedes 34 éves sofőrjét tavaly novemberben engedték szabadon a börtönből. A rendőrség korábban bűnismétlés veszélye miatt tartotta letartóztatásban a tragédia elkövetőjét, aki ezt követően házi őrizetbe került, de a bíróság határozatban megszüntette azt. Az ügyészség fellebbezésének köszönhetően azonban a Fővárosi Törvényszék szigorított az Árpád hídi gázoló bűnügyi felügyeletén, így ezentúl este nyolc és reggel hét óra között nem hagyhatja el a bíróság által számára kijelölt lakást, mozgása pedig csak napközben terjedhet ki Budapest területére.