Betiltsák-e a jövőben a hungarista tüntetéseket?
További Belföld cikkek
- Gyurcsány Ferenc: Ha Magyar Péter magáénak akarja az országot, akkor csöbörből vödörbe kerülünk
- Varga Judit több mint 2 millió forintot keres a Miskolci Egyetem akadémiáján
- Két év alatt több mint 132 millió forintot költöttek Nagy Márton külföldi útjaira
- Északkelet-Magyarországot is elérte a szigorítás, Borsodban is kötelező a maszkviselés a kórházakban
- Már a fél ország beteg, és a kínai vírus is erőre kapott
A rendőrség a jelenlegi törvények szerint nem mérlegelheti a gyülekezést bejelentők céljait, ugyanakkor megtagadhatja az engedélyt, amennyiben a közlekedés nagymértékben korlátozná a megmozdulás. Október 15-ére a nyilasok hatalomátvételének évfordulójára időzítve, a Magyar Jövő Csoport (MJCS) demonstrációt szervez a Terror háza elé, amely annak idején a Nyilaskeresztes Párt központjaként működött.
Előzetes cenzúra
|
Csütörtökön a négy parlamenti párt egyeztet az alkotmányban rögzített szabad gyülekezést biztosító gyülekezési törvényről. Az MSZP a maga részéről abban érdekelt, hogy semmiféle fasiszta szervezet ne vonulhasson az utcára, és ilyen szervezeteket ne is lehessen megalakítani, mondta érdeklődésünkre Juhász Gábor frakcióvezető-helyettes. Bárándy Péterrel együtt a négypártin el aklarják fogadtatni a másik három párt képviselőivel, hogy a gyülekezési törvényt az 1947-es Párizsi békeszerződés 4. cikkelyével hozzák szinkronba.
MSZP az MDF-fel, a Fidesz az SZDSZ-szel azonosan látja
A Fidesz szerint viszont nem a törvénymódosítás a megoldás az ilyen szervezetek megmozdulásainak megtiltásához. Répássy Róbert az Indexnek azt mondta, ez egy tizenöt éves jogszabály, ami csak most okoz problémát. Szerinte alkotmányos mederben lehet tartani a kérdést, a hungaristák megmozdulása ügyében viszont a felelősség áthárítása történik. A rendőrség megpróbálja a jogalkotókra hárítani a felelősséget. Hétfőn a parlamentben Dávid Ibolya az MDF elnöke a megmozdulás betiltását követelte.
Úgy tudjuk, az SZDSZ elzárkózik a gyülekezési törvény módosítása elől. Korábban Kuncze Gábor, a párt elnöke úgy vélte, a sokak által hangoztatott törvénymódosítások csak tüneti kezelést jelentenének, "higgadtan le kell ülni, és mindenkinek határozottan fel kell lépnie az ilyen nézetek ellen".