Tarlós felfüggesztette a temetkezési intézet vezérigazgatóját
További Budapest cikkek
- A kormány szerint autósüldözés folyik Budapesten
- Elkezdték a Széll Kálmán téri átjáró építését
- BKK: Leszállíthatják a budapesti járatokról a maszk nélküli utasokat
- Szombattól pótlóbusz jár az 1-es villamos helyett a Hungária és a Könyves Kálmán körúton
- A koronavírussal magyarázza a BKV, miért nem lesz idén nyáron sem klíma a 3-as metrón
Tarlós István főpolgármester felfüggesztette a Budapesti Temetkezési Intézet Zrt. vezérigazgatóját, Horváth Józsefet, közölte a Városháza kommunikációs igazgatósága. A közleményhez csatolták Tarlós István levelét, amelyben azt írta, külföldi útjáról hazatérve megdöbbenéssel értesült „a Fiumei úti sírkertben történt, közbotrányt okozó skandalumról”.
A szűkszavú tájékoztatásból nem derül ki, mi áll a döntés hátterében, de nagyon valószínű, hogy a síremlékekre kihelyezett felszólítások váltották ki a főpolgármester haragját.
A cetlikre a Jobbik hívta fel a figyelmet pénteken. Arra figyelmeztették a hozzátartozókat, hogy lejártak a sírhelyek, a temetőben található hirdetmények szerint pedig a nem fizető sírhelyeket az igazgatóság kiüríti, és újraértékesíti.
A párt tájékoztatása szerint a temető állami tulajdonban van, de a Budapesti Temetkezési Intézet fennhatósága alá tartozik, igaz, érvényes vagyonkezelési szerződéssel nem rendelkezik a cég.
Horváth Józsefet 2010 október végén nevezte ki Tarlós István, több új közműcég-igazgatóval együtt. Végtelenül korrekt lefejezési hullám című videónkban először mondott is pár mondatot, aztán gyorsan visszavonta nyilatkozatát.
Idén februárban a Csömöri Temetkezési Szolgálat megvásárlása miatt még Horváth József tett feljelentést különösen nagy értékre elkövetett hűtlen kezelés gyanújával, ám néhány hónap múlva már őt jelentette fel ugyanezzel a gyanúval a Jobbik.
Staudt Gábor országgyűlési képviselő akkor elmondta: Horváth József korábban a Szentendrei Városi Szolgáltató Zrt.-t is vezette, és az ott folyó ügyekkel kapcsolatban a Pest Megyei Főügyészség 2011 decemberében különösen nagy vagyoni hátrányt okozó bűncselekmény gyanúja miatt nyomozást rendelt el. Staudt Gábor úgy fogalmazott: "cégek és eljárások tekintetében megdöbbentően nagy hasonlóságot mutatnak" a két cégnél lezajlott folyamatok, ezért szerinte mindenképpen ki kell vizsgálni, hogy a két ügy összefügg-e, illetve vannak-e közös személyi felelősök.