A Defend használhatta az APEH és a titkosszolgálat adatait
További Belföld cikkek
- Kisbusz ütközött kamionnal az M1-es autópályán, heten megsérültek
- Lázár Jánosék teljesen központosították a kommunikációt, tömegesen mondtak fel a munkatársak
- Meghalt Strasser Tibor sztárügyvéd
- Látogatási korlátozást vezetnek be a szabolcsi kórházcsoport tagintézményeiben
- Áprilisig meghosszabbították a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított férfi letartóztatását
A Defend büntetés-elengedésre akarta rávenni az APEH-et
A közismerten ipari kémkedést is oktató Defend az elmúlt egy évben közel 70 megfigyelést végzett el az MFB előző menedzsmentje számára. Az Index információi szerint a pénzintézetnek megküldött jelentései alapján nem zárható ki, hogy a cég ezekhez a munkákhoz az APEH, Belügyminisztérium és Nemzetbiztonsági Hivatal segítségét is igénybe vehette. Úgy tudjuk, hogy az Orbán-kormány hivatali ideje alatt jelentős informális támogatást élvező cég számos esetben hozzájuthatott magánszemélyek pontos, több évre szóló adóbevallási adataihoz.Más esetekben tudomást szerezhetett arról, hogy mely cégek ellen folytat vizsgálatot az adórendőrség. A jelentések tanúsága szerint a Defend saját befolyását latba vetve megpróbálta rávenni az APEH egyik vidéki igazgatóságát, hogy engedje el egy magánszemély büntetését.
Adatok az adatbázisokból
A magánszemélyekkel egyébként üzleti kapcsolatban nem álló MFB számára a Defend több olyan jelentést is készített, amelyben minisztériumok nem publikus adatai szerepeltek. Információink szerint az őrző-védő kft. az NBH Központi Nemzetbiztonsági Adatbázisából is információkhoz juthatott, de a jelentésekben hivatkozik olyan adatokra is, amelyek a Pintér Sándor vezetése alatt állt Belügyminisztérium adatbázisából származott. Úgy tudjuk, hogy a Defend vizsgálataiban érintett magán- és jogi személyeknek egyáltalán nem volt tudomásuk arról, hogy a cég adó- és üzleti titkaik valamint magánéleti adataik után vizsgálódik. Mint ismeretes, az MFB új vezetése tegnap tett feljelentést az ORFK-nál a megfigyelések miatt.
|
Rendőrségi kontroll alatt
A rendőrség kontrollja mellett lehet csupán magánnyomozói tevékenységet folytatni - reagált a Defend-ügyben nyilvánosságra került újabb információkra Csintalan Sándor, a Defend ügyvezető igazgatója. Leszögezte, semmilyen törvénytelenség nem történt az adatgyűjtések során, minden információhoz törvényesen jutottak. Csintalan felhívta a figyelmet arra, hogy a magánnyomozásról szóló jogszabály alapján csak és kizárólag a rendőrség adhat ki magánnyomozói engedélyt, a hatóság pedig folyamatosan ellenőrzi az ilyen tevékenységet végzőket, s eddig nem akadt problémája a Defendnek.
|