További Belföld cikkek
- Hemzsegnek körülöttünk a vírusok, a szakember elárulta, melyiktől kell igazán tartanunk
- A Momentum Magyar Péterről: Akinek egy éve jutott eszébe küzdeni a NER-rel szemben, az ne oktasson ellenzékiségből
- Kövér László: Egy harsány hazudozó lépett a bukott posztkommunisták helyébe
- Gyurcsány Ferenc: Orbán csak egy egyszer használatos eszköz egy ocsmány világot építő játszmában
- Ügyészi fellebbezés után hét évet kapott a férfi, aki egy többlakásos ingatlant gyújtott fel
A vidékiek buktatták meg Deutschot
Főként a vidéki Fidesz-képviselők fogalmazták meg ellenérzésüket Deutsch Tamással szemben, legfőbb érvük szerint pártjuk csúnyán leszerepelt Budapesten Deutsch vezetésével. A harminckét fővárosi egyéni körzetből ugyanis csupán négy budai kerületben tudtak győzni. A frakciótagok szerint márpedig ez a bukás nagyban hozzájárult a kormányváltáshoz. A Népszabadság szerint többen hiányolják a választási vereség utáni konzekvenciákat, hiszen a budapesti bukást követően nem mondott le senki, nem úgy, mint Heves megyében, ahol a gyenge szereplés miatt a teljes vezérkar leköszönt posztjáról.
"Így is túl sok a dolga Deutschnak"
Több budapesti honatya azért nem támogatja Deutsch Tamás frakcióvezetővé választását, mert úgy ítélik meg a politikusnak így is van épp elég feladata. Frakcióvezető-helyettesi posztja mellett az egyik szervezője a Fidesz önkormányzati választási kampányának, s várhatóan ő fogja vezetni a párt budapesti listáját, amiből az is következik, hogy bekerül a Fővárosi Közgyűlésbe is. A frakció egyik prominense szerint a Deutsch Tamással szembeni fenntartások figyelmeztetésként is értelmezhetők a pártvezetés részére, hogy a képviselő-csoport nem fogadja el automatikusan a vezérkar javaslatát.
Áder, Szájer, vagy Varga lehet Pokorni utóda
A lap információi szerint a párt és a frakcióvezetés Orbán Viktor volt miniszterelnökkel is konzultálni kíván az új frakcióvezető személyéről. Többek szerint a Fidesz vezetése várhatóan nem is jelöli Deutschot a képviselőcsoport élére. A posztra Varga Mihály volt pénzügyminisztert, Áder János volt házelnököt tartják esélyesnek, bár Pokorni lemondása után Áder látja el a pártelnöki feladatokat is. Vannak olyan vélemények, hogy Szájer József volt frakcióvezető is visszavehetné a képviselőcsoport irányítását, bár kétséges, hogy Szájer emiatt megválna-e az Országgyűlés alelnöki posztjától.