VÉGE H csoport
90+9'
Spanyolország 4
Szaúd-Arábia 0
VÉGE G csoport
90+5'
Belgium 0
Irán 0
június 22. 00:00 H csoport
'
Uruguay
Zöld-foki Köztársaság
június 22. 03:00 G csoport
'
Új-Zéland
Egyiptom
Csapat
M
Gy
D
V
Lg
Kg
P
2
2
0
0
3
0
6
2
1
0
1
2
2
3
2
0
1
1
2
3
1
2
0
1
1
1
3
1

Két hónapja keresgélik a rádiólokátor új helyét

MTI
2005.07.20. 15:38

A honvédelmi és a környezetvédelmi tárca, a két hónappal ezelőtt született kormányhatározat alapján már vizsgálja, hogy a Zengőn kívül milyen más helyszínek jöhetnek még szóba a NATO-lokátor telepítésére, közölte a honvédelmi miniszter.

Juhász Ferenc elmondta, a kormány nem adott magának határidő a vizsgálat elvégzésére, és felidézte, hogy a Zengő esetében a tervek két évig készültek. "Ennyi időnk nincs" - mondta, hozzátéve, hogy nyilvánvalóan nem egy-két hónapos ügyről van szó.

Jelenleg azokról a helyszínekről, amelyek elvi lehetőségként felmerültek, szakmai hatástanulmányok készülnek, amiket a tárca összevet egymással.

A Magyar Nemzet szerdai számában közölte László Boglár kormányszóvivő nyilatkozatát, amely szerint a Zengőn kívül a Hármas-hegy, a Tenkes-hegy és a Mórágy környéke a lehetséges négy helyszín. Juhász szerint ezek csak a korábban felmerült helyszínek.