További Belföld cikkek
- Tömeges elbocsájtás zajlik a Főváros marketingcégénél
- Megszólalt az ügyészség a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított férfi letartóztatásáról
- Kijöttek az adatok: csaknem 20 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten
- Csak óvatosan a Budai alsó rakparton, ha nem figyel, könnyen büntetés lehet a vége
- Óbuda vezetése szerint Kiss László a börtönben is dolgozik, járnak neki a juttatások
Emlékeztetett arra, hogy a közhasznú alapítvány az általa működtetett Antal Mihály nevét viselő általános iskola nyilvántartásba vételéért 2002 márciusában nyújtotta be kérelmét a jászladányi jegyzőhöz, aki kisebb jelentőségű hiánypótlás után 2002 áprilisában jogszerűen döntött az iskola nyilvántartásba vételéről. A vizsgálat azt is megállapította, hogy az iskola működési engedélyének kiadására irányuló jegyzői eljárás szintén megfelelt a törvényben előírt jogszabályoknak, jelesül a közoktatási törvény idevágó passzusainak.
Fekete Jenő jelezte: a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közigazgatási Hivatal 2002. augusztus 30-án hozott határozatát - amelyben megsemmisítette Jászladány jegyzőjének határozatát - viszont törvénysértőnek találták, ezért a megyei főügyészség óvást nyújtott be a hivatalhoz e határozat hatályon kívül helyezése iránt.
Indoklás
A törvénysértést a főügyészség azzal indokolta: a megyei közigazgatási hivatal a határozat meghozatalakor figyelmen kívül hagyta a szerzett és gyakorlott jogok védelméhez fűződő, az államigazgatási eljárásban kötelező érvényű szabályt, miszerint felügyeleti intézkedés keretében a határozat nem változtatható meg és nem semmisíthető meg, ha az jóhiszeműen szerzett vagy gyakorolt jogot sértene.
|
A főügyész hozzátette: a hivatal arra sem volt figyelemmel, hogy a közoktatási törvény értelmében a fenntartó iskolát tanítási évben nem szüntethet meg. Fekete Jenő közölte azt is, hogy a megyei közigazgatási hivatal a jegyző működési engedélyét megsemmisítő határozata nyomán bekövetkezett intézkedések miatt az alapítványi iskola pedagógusainak munkaviszonyát megszüntették. Ezért az intézmény már nem rendelkezik a szükséges személyi feltételekkel, így a működést engedélyező határozat jogszabálysértővé vált.
A következő tanévben indulhat az iskola
Tekintettel arra, hogy a közoktatási törvény szerint a fenntartó tanítási évben iskolát nem indíthat, a Jászladányi Zana Sándor Imre Nevelési Oktatási Közhasznú Alapítvány az új működési engedély iránti kérelmét csak a 2003/2004 tanévre vonatkozóan nyújthatja be.
A főügyész aláhúzta, ha az alapítványi iskola nevelő-oktató munkájához a kellő személyi és tárgyi feltételek ismételten rendelkezésre állnak majd, a jászladányi jegyző jogszerűen rendelkezhet az intézmény működési engedélyének újbóli kiadásáról.