További Belföld cikkek
- Kihúzták az év első hatos lottójának nyerőszámait
- Ellopták Till Tamás sírjáról a plüssállatot, amit a szülei helyeztek oda
- A rendőrség üzent a budapesti audis balesete miatt: El fogjuk kapni
- A Dunából ivott a görögkatolikus főpap vízkereszt alkalmából
- A mérések kezdete óta nem volt még olyan meleg év, mint a 2024-es
Az MSZP elnöke nemcsak Stockholmban tartózkodott, hanem egy napot eltöltött Helsinkiben is, ahol tárgyalt Tarja Halonen finn köztársasági elnökkel.
Kezeljék differenciáltan a csatlakozásra várókat!
Kovács László két dolgot hangsúlyozott megbeszélésein: sürgette Magyarország mielőbbi csatlakozását a közösséghez, ennek érdekében pedig szorgalmazta a belépésre váró országok felkészültség és teljesítmény szerinti differenciálását. Hangsúlyozta, az újonnan csatlakozóknak is ugyanolyan jogokat kell élvezniük, mint az alapítóknak és a korábban taggá válóknak. Magyarország és az új tagok számára nem elfogadható egyfajta másodosztályú tagság - mondta. Kovács skandináv tárgyalópartnerei egyetértettek a csatlakozás folyamatának felgyorsításával és a belépésre váró országok differenciált kezelésével is.
A pártelnök ugyanakkor hozzátette, hogy a skandináv országok vezetői hangsúlyozták: Magyarországnak komolyan kell vennie az Európai Bizottság országjelentéseiben szereplő kritikákat, mert ellenkező esetben kedvezőtlenné válhat az ország korábbi pozitív megítélése, mint az történt Csehországgal is.
Elégedetlenek a magyarországi szociális párbeszéddel
A szocialisták elnöke mindkét országban tárgyalt párt- és szakszervezeti vezetőkkel is, valamint munkaadói érdekképviseletekkel. Szakszervezeti vezetők az MSZP első emberének a magyarországi szociális párbeszéd hiányára utalva elmondták: míg Magyarország megfelel az uniós követelményeknek, az egyeztetéstől elzárkózó magyar kormány nem.
|