Még egy hét az összeírásra
Az eredeti tervekben az szerepelt, hogy akik valamilyen ok miatt kimaradtak az összeírásból, azok még egy hétig jelentkezhetnek az önkormányzatokon, és itt a jegyzői hivatal végzi el az összeírást. Azonban sokan kérték, hogy őket a határidő lejárta után keresse fel a számlálóbiztos az otthonukban. Ebben az esetben az önkormányzatok még egy hétig kiküldhetik a biztosokat. Budapesten például február 28-ig dolgoznak a számlálók.
Nehezen számolható hajléktalanok
A számlálás eddig feldolgozott eredményei alapján a lakosság 99 százalékát sikerült összeírni. A legtöbb település lényegében befejezettnek tekinti az összeírást, de Budapest több kerülete is erős lemaradásban van az országos átlaghoz képest. A legtöbb gond a hajléktalanok összeírásával volt. Nem rendelkeznek állandó lakhellyel, ezért a biztosoknak nincs hol felkeresni őket. Büntetni sem lehet, mivel nincs lakcím, ahová a büntetést kiküldjék. A városok sokszor egyéni módszerekkel próbálkoztak az összeírásukra. Győrben például cigarettát osztottak a pályaudvaron azoknak, akik ott töltötték ki az íveket. Budapesten egy számlálóbiztos hajléktalannak öltözött és úgy próbálta meg felvenni az adataikat. Ennek ellenére Czibulka Zoltán, a KSH osztályvezetője szerint a hajléktalanok erősen alulszámláltak lesznek, mert még a pontos számukat sem lehet tudni, nem hogy hányat írtak össze.
Ötvenezer forint a renitensek büntetése
Azok, akik megtagadják az összeírást, komoly büntetésre számíthatnak. Az összeírás végén a jegyző felméri, hogy milyen okokból tagadták meg a részvételt és ennek alapján büntetést szab ki. A büntetés felső határa ötvenezer forint. Az önkormányzatok elmondása alapján eddig még sehol sem kezdeményezték az eljárás elindítását, és remélik, hogy a későbbiek során sem lesz rá szükség