Komolyabb eszközt használtak volna
Elképzelhető, hogy a csaliként emlegetett kerékpáros valóban elesett, s egy arra kocogó férfi azt hitte, Szász ütötte el. Szóváltás alakulhatott ki, ami verekedésbe torkolt. Ezt a verziót támasztja alá, hogy az elkövetők egy seprűnyelet használtak, amit aztán a helyszínen is hagytak.
A Hírlapnak nyilatkozó rendőrök szerint profi támadók komolyabb eszközzel komolyabb sérüléseket okoztak volna. Azt is valószínűnek tartják, hogy egy profi elkövető nem hagyta volna a helyszínen a tárgyi bizonyítékot.
Lebuktathatja magát a fenyegető
A felügyelet elnökének címzett fenyegető levélről az írásszakértői vizsgálat megállapította, hogy valószínűleg diktálták írójának. A levelet a PSZÁF postázójában tehették az elküldendő levelek közé, a Posta eredeti formájában nem vette volna fel kézbesítésre a küldeményt - állítják a szakértők.
Németh Zsolt, a Rendőrtiszti Főiskola kriminológus tanára szerint akár "beteges viccről" is beszélhetünk a fenyegető levél kapcsán. A Népszavának nyilatkozó szakértő szerint erre utal a levél elején a Karcsi megszólítás is. "Ha komoly és megfontolt, valós céllal bírna a fenyegető, akkor tudná, hogy egy ilyen megszólítás akár utalhat is kilétére" - vélekedett.
Az elnök hallgatag
Szász nem kívánt reagálni a Népszava megkeresésére és a rendőrségi kihallgatáson sem jelent meg eddig. A nyomozók a Magyar Hírlap értesülései szerint már hétfőn meg kívánták hallgatni a fenyegető levéllel kapcsolatban, ő azonban még kedden sem állt rendelkezésükre. A meghallgatásra szerdán kerülhet sor - írja a napilap.